Tovább száguld a Nyírgyulaj
2019.10.02 | 14:00
Tovább száguld a Nyírgyulaj Hétfőn két jó formában lévő csapat találkozott. Az eddigi egymás elleni mérkőzések eredményét tekintve, szoros párharcra számíthattak a szép számban kilátogató nézők.  Az első félidő bár gólokban nem, de helyzetekben annál gazdagabb volt.  A vendégek agresszív letámadással próbáltak labdákat szerezni és távol tartani a hazaiakat a kaputól. A Gyulaj gyors támadásokkal igyekezett feltörni az Aramis védelmét, ami helyzetekben is megmutatkozott, viszont egyik csapatnak sem sikerült a gólvonalon átjuttatni a labdát. Az áttörést Vitalij egyéni megmozdulása hozta 6.percben, amikor első ziccerét kihagyva a kipattanót Vass visszaszerezte és visszapasszolta  Vitalijnak, aki másodjára már   nem hibázott (1-0). A félidő második felében akadtak helyzetek mindkét kapu előtt, de gól már nem született.

72258915_2752243264799493_2525627029894725632_n

A szünet után is nagy iramot diktáltak a csapatok,  az Aramis továbbra is letámadta ellenfelét,  ám a 22.perceben egy oldalberúgást  követően növelni tudta előnyét a Nyírgyulaj. Vlasovych  10 méterről lőtte a labdát a bal felső sarokba (2-0).Screenshot_2019-10-01 Futsal Hungary Futsal Magyarország Egy percre rá már három góllal vezetett a hazai alakulat, Siska szerzett labdát a saját térfelén és remek egyéni megindulásával egészen a kapuig robogott,  ahol Sánta elé tálalt, aki a kapus lábai között megszerezte a harmadik hazai találatot (3-0). Ezután nem várt tovább Moga edző és létszámfölényes támadásra váltott. A lehetőségek szép számmal akadtak a vendégek előtt, de Pallai kapuja bevehetetlen maradt. A 31.percben újabb hazai találat következett, ismét letámadással próbálkozott az Aramis, de a gyulaiak egy egyérintős támadás végén az Aramist a végletekig kijátszva  Serhii Lapa révén 4-0-ra növelték előnyüket. Ebben a percben még egy hazai gólnak örülhetett a közönség  Pallai pontos kidobását Siska kezelte a hatoson belül és az érkező Sánta elé készített, aki nem hibázott (5-0). A végére egy szépségdíjas találat maradt, egy lepattanó labdát Vass a saját hatosán belülről ívelt bal lábbal Vámos kapus felett (6-0). Ekkora különbség nem volt a két csapat között de a helyzeteit jobban kihasználó csapat nyert ezen estén teljesen megérdemelten  otthon tartva a három bajnoki pontot, így továbbra is a tabella elején állnak. Szeretnénk megköszönni mind az Aramis csapatának és mind azoknak, akik kilátogattak a mérkőzésre, hogy támogatták adományukkal jótékonysági kezdeményezésünket! Nyírgyulaj KSE - Aramis SE 6-0 (1-0) Nyírbátor, Nyírbátori Városi Sportcsarnok 350 néző Játékvezető:Szűcs László Asszisztensek:Forgács Krisztián, Szabó Ferenc Szilárd Nyírgyulaj KKSE: Pallai - Sánta, Siska, Serhii, Vlasovich Cserék: Opre, Dobó, Sándor, Vass, Nagy, Fekete, Pazonyi, Baitsur, Csoma Edző:Lovas Norbert Aramis: Vámosi - Sámson, Bognár, Gál, Vattamány Cserék: Molnár, Fekete, Pankotai, Harnisch, Frankovszky, Juhász, Panyi, Papp, Boznánszky Edző: Moga Lorant Góllövők: Baitsur, Vlasovich, Sánta(2), Serhii,Vass Sárga lapok: Sámson, Gál, Harnisch Moga L.Moga Lorant: - Úgy gondolom a mai mérkőzésen a csapat az eredmény ellenére nem játszott rosszul, megvoltak a helyzetek, de azokat nem sikerült gólra váltani! A mérkőzés voltak fordulópontok amiből mi jöttünk ki rosszul sajnos!!! Ki kell értékelni a mai mérkőzést, és kijavítani a hibákat azért hogy a jövőbe a fiatal csapatunk 1-0 után ne szaladjon bele ilyen nagy vereségbe!!! Gratulálok a Nyírgyulajnak mert jól használta ki a nagyobb rutint, amivel rendelkeznek és sok sikert kívánok nekik a bajnokságba!!!