Tóth Renáta okozta az Obsitos vesztét
2014.09.15 | 00:00

Nõi NB II: Tóth Renáta okozta az Obsitos vesztét

A másodosztályú nõi bajnokságban az elsõ fordulót játszották a hétvégén és örömmel jelentjük, hogy valamennyi mérkõzést megrendezték. Az elõzõ idényt alapul véve ennek örülni kell, na meg annak is, hogy izgalomban sem volt hiány és a színvonalra sem lehetett oka a panaszra a nézõknek.

Salgótarjánban már a 8. percben kétgólos hátrányba került az MVFC Berettyóújfalu azonban nem omlottak össze Trencsényi János vezetõedzõ játékosai és pontszerzés lett a jutalma fáradozásaiknak. Az elõzõ bajnokság bronzérme otthonából egy pontot szerezni mindenesetre nagy fegyvertény.

Már beharangozónkban is kiemeltük, hogy a Veresegyház ellen nem lesz könnyû dolga a DEAC-nak de arra nem számítottunk, hogy a vendégek ponttal távozhatnak Debrecenbõl. Pedig így történt sõt még annak is örülniük kell a hazai csapat szimpatizánsainak hiszen egy másodperccel a vége elõtt Péter Vanda Ágnes góljával tudtak egyenlíteni.

20 gól esett Kalafa-Újbarok SE - Békéscsabai Wanted SC meccsen. A vendégcsapatnak még idõre van szükségük arra, hogy belerázódjanak az NB II-be, így nem okozott gondot a Kalafának a gyõzelem kiharcolása. Pap Eszter különösen elemében volt nyolc gólt szerzett ami megsüvegelendõ produkció.

Kifejezetten színvonalasra sikeredett a HTE II. - Obsitos derbi. Az Obsitos tulajdonképpen az elsõ félidõben vesztette el az esélyét miután háromgólos hátrányba kerültek. Helyzetei bõven megvoltak a látogatóknak, de nem bírtak a remek napot kifogó Tóth Renátával aki kézilabdából pártolt át a futsalhoz és élete elsõ futsalbajnokiján védte a HTE kapuját. A Ferenczi "angyalokat" dícséri ,hogy 2-5-nél sem adták fel a küzdelmet és a kapuslehozatalt követõen két gólt is szereztek de a döntetlenhez még egyre lett volna szükségük.

A Szekszárd idegenben is nyerni tudott a Közterület ellen. Már a félidõben öt gól volt a differencia így az elsõ 20 percben eldõlt minden. A Micskó Márk-Horváth György edzõpáros mindenesetre büszkék lehetnek tanírtványaikra akik eddigi két tétmérkõzésükön remekül teljesítettek az új szezonban.

Nõi NB II, 1. forduló

Reklám Press - Skorpió SE - MVFC Berettyóújfalu 2-2 (2-1)
Salgótarjáni Sportcsarnok
Játékvezetõ: Szabó Imre., Asszisztens: Berta László, Pásztory Krisztián

Skorpió:
Cseh Rusz Bianka - Tóth Friderika, Gál Veronika Szandra, Szklenár Kitti, Molnár Anett
Csere: Vámos Réka, Bede Anna, Bede Anett, Balya Dorottya, Ferencz Flóra Franciska, Bokor Berill, Mészáros Zsófia Ilona
Vezetõedzõ: Tóth Zsolt

MVFC:
Pozsgai Melinda - Tóth Nóra, Tóth Anita, Tóth Tamara, Kota Gabriella
Csere: Papp Dóra, Kóti Lilla, Pozsgai Kitti, Varga Veronika, Ugrai Csilla, Czakó Viktória, Erõs Zsanett
Vezetõedzõ: Trencsényi János

Gólszerzõ: Tóth Friderika, Gál Veronika Szandra, illetve Tóth Anita, Erõs Zsanett
-----------------------------------------------------------------------------
DEAC - Veresegyház VSK 3-3 (1-0)
Debrecen, DASE Kecskeméti János Sportcsarnok
Játékvezetõ: Szabó Ferenc Szilárd., Asszisztens: Tóth Gábor, Vasas György

DEAC:
Kósa Viktória Zsuzsa - Radics Ágnes Mariann, Tóth Angelika, Erdõs Edina, Lovas Anna
Csere: Péter Vanda Ágnes, Dancs Rebeka, Vajas Vera, Becsky Kata Éva
Vezetõedzõ: Sólyom Attila

Veresegyház:
Füzyné Görög Angelina - Vella Orsolya, Szennai Adrienn, Mogyorósi Zsuzsanna, Mátyás Noémi
Csere: Bíró Barbara, Kiss Fanni, Kiss Kitti, Szabó Ilona
Vezetõedzõ: Tóth László

Gólszerzõ: Lovas Anna, Erdõs Edina, Péter Vanda Ágnes, illetve Mátyás Noémi (2), Mogyorósi Zsuzsanna
Kalafa-Újbarok SE - Békéscsabai Wanted SC 17-3 (9-1)

Vezetõedzõ: Domokos András

Gólszerzõ: Pap Eszter (8), Lupucz Tímea Piroska (3), Farkas Diána (2), Virág Mária (2), Botos Regina, Szabó Zita, illetve Zahorán Kitti, Sugár Ágnes, Örkényi Bianka
Hajdúböszörményi TE II. - Obsitos SE 5-4 (3-0)
Hajdúböszörmény, Városi Sport és Rendezvényközpont

HTE II:
Tóth Renáta - Szilágyi Mariann, Putnóczki Petra, Koch Fruzsina, Balogh Erika
Csere: Quirikó Vivien, Bölömi Ibolya, Boros Edina, Pálóczi Krisztina, Tornyi Ilona, Czégény Zsuzsanna, Sallai Anita
Vezetõedzõ: Quirikó Vivien

Obsitos:
Hurton Zsuzsanna - Bozsik Nikolett, Szabó Szilvia, Linke Nikolett, Tóth Barbara
Csere: Kiss Bernadett, Fehér Vivien, Kövecses Gréta, Szalai Linda Katalin, Mészáros Enikõ, Ferenczi Anna
Vezetõedzõ: Ferenczi Anna

Ferenczi Anna: Egy jó játékosokat felvonultató Hajdúböszörmény ellen maradtunk alul a jóslat szerint egy góllal. Jól kezdtük a mérkõzést, letámadással próbálkoztunk végig, amibõl rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, mégis a kontrákból kaptunk 3 gólt az elsõ félidõben. A második játékrészben már pontosabbak voltak a befejezések és szépíteni tudtunk, majd az 5-4 elleni játékból is két gólt sikerült szereznünk.De ez csak egy gólos hazai sikerhez volt elég. A szerencse sem volt mellettünk, mindkét félidõben 10 métereshez jutottunk, amit nem sikerült értékesítenünk. Annak viszont örülök, hogy tudatos dolgokat is láttam vissza.Gratulálok ellenfelünknek a gyõzelemhez.
Gólszerzõ: Balogh Erika (2), Boros Edina, Putnóczki Petra, Koch Fruzsina, illetve Bozsik Nikolett (2), Szabó Szilvia (2)
Közterület SK - Szekszárdi UFC 2-9 (1-6)
Soroksári Sportcsarnok
Játékvezetõ: Vámos Tamás., Asszisztens: Kerekes Norbert, Leél-Õssy Ádám

Közterület:
Szappanos Csilla - Tatár Gyöngyvér Petra, Ország Anita, Istvánfi Mercédesz Éva, Papp Tamara
Csere: Ungi Andrea Viktória, Gencsi Nikolett, Pavlik Júlia, Gáspár Anikó Brigitta, Bodnár Zsuzsanna
Vezetõedzõ: Kincses Ernõ

Szekszárd:
Blesz Nikoletta - Csigi Eszter, Horváth Katalin, Marosi Julianna, Schlotthauer Renáta
Csere: Soós Petra, Grill Zita, Klézli Szandra, Kosztyi Kata, Sütõ Andrea
Vezetõedzõ: Micskó Márk

Gólszerzõ: Papp Tamara (2) illetve Horváth Katalin (3), Klézli Szandra (2), Kosztyi Kata, Marosi Julianna, Csigi Eszter, Schlotthauer Renáta

Szabadnapos: ZTE-Göcsej SK