Török-veréssel kerültünk közel a csoportgyőzelemhez
2020.01.30 | 17:44
Török-veréssel kerültünk közel a csoportgyőzelemhez Férfi futsalválogatottunk a litvániai Eb-selejtező torna második játéknapján a törökök ellen lépett pályára. A magyar csapat végigtámadta a találkozót, és 3-0-s győzelmével nagy lépést tett a célként kitűzött csoportgyőzelem felé. Férfi futsalválogatottunk szerdán az északírek elleni 7-2-es győzelemmel kezdte meg szereplését a litvániai Eb-selejtező tornán, csütörtökön viszont a jóval erősebb török válogatott várt rá. A törökök az első játéknapon 2-0-s vezetésről veszítették el 3-2-re a házigazda litvánok elleni mérkőzést, ezért nekik is kiemelten fontos volt a mieink elleni összecsapás. A magyar csapat immár teljes létszámban készült a meccsre, Komáromi Péter eltiltása letelt, sérülés sem nehezítette Turzó József dolgát. Az már az első percekben látszott, hogy a török válogatott ellen jóval nehezebb dolgunk lesz, mint az északírek ellen volt, még akkor is, ha már a meccs elején kisebb tűzijátékot rendeztünk az ellenfél kapuja előtt. Rengeteget lőttünk, a török kapus sokat dolgozott, de egyszer sem sikerült megoldhatatlan feladat elé állítanunk. Egymás után végeztük el a szögleteket és oldalberúgásokat a török kapu előtt, ám kissé feszülten játszottunk, pontatlanak voltak a befejezéseink. tur5 A törökök ritkán jutottak el a kapunkig, akkor is inkább távoli lövésekkel próbálkoztak, ezeket Alasztics Marcell nehézség nélkül hatástalanította. Nem született meg a megnyugtató vezető találat, s bár a folytatásban is szerezhettünk volna gólokat, az ehhez szükséges higgadtság és a precíz megoldások továbbra is hiányoztak, csak helyzetekig, kapufáig jutottunk az első félidő végéig. A második félidőt is fölényben kezdtük, de ezúttal mindössze két percet kellett várnunk a vezetés megszerzésére: egy jobb oldali szöglet után a túloldalra átívelt labdát Dróth Zoltán kapásból, jó 10 méterről a bal alsó sarokba bombázta (0-1). A törökök hátrányban sem tudtak újítani, a magyar válogatott tovább támadott, és alakította ki egymás után a helyzeteit. Nem sokkal később Dávid Richárd passzolt a hálóba Rábl János átadása után (0-2), majd egy török támadás során megszerzett labdával ismét Dávid tört kapura, és a kifutó kapus mellett a hálóba emelt, beállítva a 0-3-as végeredményt. A mieink öröme nem lehetett teljes, mert másfél perccel a meccs vége előtt az egyik török ráesett Komáromi Péter bokájára, a magyar játékost hosszas ápolás után kórházba szállították kivizsgálásra. A mieink szombaton este a házigazdák ellen zárják a viadalt. A litvánok az első meccsükön 3-2-re legyőzték a törököket. 72239254_2185427114895835_693325794520334336_n– Előre tudtunk lépni az északírek elleni mérkőzéshez képest, rengeteg helyzetünk volt, míg az ellenfél próbálkozásait végig sikerült elfojtanunk. Nehezen tört meg a jég, későn szereztük az első gólt, de végig hittünk benne, hogy megnyerjük a mérkőzést. A két csapat közt nagyobb volt a különbség, mint amit az eredmény mutat, de több munkát is fektettünk bele, mint az első találkozóba. Bízom benne, hogy Komáromi Péter sérülése nem bizonyul súlyosnak, és mielőbb visszatérhet a csapatba – nyilatkozta a mérkőzés után Turzó József szövetségi kapitány.