Tornát nyert Porecben az U19-es futsalválogatott
2023.01.08 | 06:51

Tornagyőztes lett Porecben a férfi U19-es futsalválogatott. A magyar válogatott a szombati döntőben 3-3-as döntetlen után hatméteresekkel győzte le a belgákat, és szerezte meg a végső győztesnek járó trófeát.

A törökök és a lettek legyőzése után U19-es futsalválogatottunk szombaton a szintén két győzelemmel álló belgák ellen lépett pályára a poreci nemzetközi torna döntőjében. Frank Tamás együttese ismét izgalmas mérkőzést játszott, és bár a találkozó nagy részében hátrányban volt, végül megérdemelten szerezte meg a tornagyőzelmet.

A belgák a mérkőzés elején kihasználták, hogy kissé tompán kezdtük a mérkőzést: vezetést szereztek, majd nem sokkal később megduplázták az előnyt, de a szünet előtt Kajtár Mátyás góljával sikerült szépítenünk. A fordulás után Fábián Tamás talált az ellenfél kapujába, majd izgalmas hajrában itt is, ott is esett egy gól: a belgák bő öt perccel a vége előtt vették vissza az előnyt, ezt követően támadásban öt a négy elleni játékra álltunk át, és két és fél perccel a meccs vége előtt Knizs Olivér találatával sikerült egyenlítenünk. 40 perc után 3-3 volt az állás, így hatméteresek döntöttek a tornagyőzelemről. Ebben a magyar válogatott teljesített jobban, így a mieink vehették át a lefújás után az első helyért járó serleget és az aranyérmeket.

A hatcsapatos torna ezzel véget ért, de a mieink nem utaztak azonnal haza, levezetésként vasárnap még játszanak egy edzőmérkőzést azzal a török válogatottal, amelyet szerdán 4-3-ra legyőztek.

– Rosszul kezdtünk, az első tíz percben nem tudtunk kellően felpörögni, de kétgólos hátrányból visszajöttünk a meccsbe, bátrabban játszottunk, és ennek köszönhetően sikerült szépíteni. A második félidőben már sokkal jobban ment a játék, a harmadik gólunk után úgy éreztem, a fordítás is bennünk lehet. Ez nem sikerült, de a szétlövésben sikerült felülmúlni az ellenfelet, és megnyertük a tornát – értékelt a lefújás után Frank Tamás szövetségi edző. – Ez a három mérkőzés megmutatta, hogy van potenciál ebben a csapatban, de sok hasonló iramú mérkőzésre lenne szükség ahhoz, hogy mérkőzések első pillanatától az utolsóig képesek legyünk a megfelelő ritmusban és gyorsasággal játszani, ami elengedhetetlen a nemzetközi megmérettetések során.

Magyarország-Belgium 3-3 (2-2) - hatméteresekkel 4-3
Magyarország: Kinics Bálint - Katona Noel, Hadzsi Máté, Bartha Balázs, Lévai Dániel
Cserék: Csikós Erik, Kovács Ádám, Lux Bence, Knizs Olivér, Kiss Patrik, Kinics Bálint, Kajtár Mátyás, Fábián Tamás, Módly Dominik, Gáspár Benedek
Gólszerzők: Kajtár, Fábián, Knizs