Tornagyőztes az U19-es válogatott
2019.12.09 | 16:59
Tornagyőztes az U19-es válogatott Frank Tamás csapata a csehek vasárnapi legyőzése után hétfőn a szlovákok ellen is diadalmaskodni tudott Ostravában. A magyar csapat vasárnap fordulatos meccsen verte 5-4-re a házigazda cseheket, hétfőn pedig a szlovákok ellen zárta szereplését a visegrádi nemzetek tornáján. A mieink első félidei teljesítménye meglehetősen visszafogott volt, a szlovákok ezt kihasználva megszerezték a vezetést, amit a szünetig meg is tartottak.  A fordulás után jelentősen feljavult a mieink játéka, kapuja elé szorítottuk ellenfelünket, és Szalmás Zoltán találatával hamar kiegyenlítettünk. A folytatásban is jobb volt a magyar csapat, egymás után dolgoztuk ki a helyzeteket, miközben a saját kapunk előtt csak elvétve fordult meg ellenfelünk. A hajrához közeledve meghozta gyümölcsét a magyar fölény, egy kijátszott helyzet végén a szlovákok egyik játékosa már csak saját kapujába tudta lőni a labdát (2-1), ezzel alakult ki a végeredmény. Frank Tamás csapata két győzelemmel zárta a tornát, így az utolsó játéknap eredményétől függetlenül megszerezte az aranyérmet. Frank Válogatott– Az első félidőben egész egyszerűen nem voltunk jelen a mérkőzésen, borzasztóan játszottunk, nagyon rossz volt a játékosok hozzáállása – mondta a mérkőzés után Frank Tamás szövetségi edző. – Szünetben sikerült felrázni a csapatot, és a fordulás után elkezdtünk megfelelő mentalitással futsalozni, ekkor gyökeres fordulatot vett a mérkőzés. Bár a második gólnál volt egy kis szerencsénk, végül megérdemelten nyertük meg a találkozót. Összességében elmondható, hogy hasonló játékerőt képviselünk, mint a környező országok válogatottjai, de mentalitásban egyelőre hátrányban vagyunk hozzájuk képest, ezen sokat kell dolgoznunk a jövőben. Magyarország-Szlovákia 2-1 (0-1) Magyarország: Magyar Kristóf - Szalmás Zoltán, Lipl Noel, Szatmári Ákos, Kovács Máté Cserék: Nyerges András, Sóvári Benedek, Papp Zsombor, Vatamaniuc-Bartha Dávid, Németh Benjamin, Récsei Péter, Szabó Zalán, Dorogi Benjamin, Gerencsér Antal

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00