Tolnára látogat a listavezető TFSE
2022.10.17 | 10:41

Négy mérkőzést rendeznek hétfőn este nyugaton a férfi másodosztályban. Egy találkozóra pénteken már sor került, ahol a Hali kiütötte az Érdet, míg az  Újváros – Hidegkút meccset januárra halasztották. A legérdekesebb meccsnek a pécsiek tihanyi vendégjátéka tűnik. A többi három meccsen nem valószínű, hogy hibáznak a dobogósok.

NBII nyugat, 8. forduló:

TIHANYI FC – PTE PEAC-B BUILD TRADE
19:30 Tihany, Városi Sportcsarnok
Előzetesen ez az összecsapás tűnik a legizgalmasabbnak a fordulóban. Míg a többi összecsapás simának ígérkezik, addig itt bármi előfordulhat. A Tihany nagy csatában maradt alul legutóbb Szombathelyen, de most hazai pályán javíthatnak, ahol eddig hibátlanok. Az a Pécs érkezik, akik viszont idegenben nyeretlenek. Győzelemmel zárták az előző játéknapot, a Dunaújvárost gyűrték le, de ha a felsőházban akarnak végezni, akkor idegenben is kellene pont, pontokat szerezni. Ez nem lesz könnyű Tihanyban, de nem is lehetetlen.

2F-BAU TOLNA-MÖZS – TFSE-BESTRONG
20:00 Tolna, Városi Sportcsarnok
A sereghajtó a listavezető ellen. Nem kérés, hogy a vendégek a mérkőzés toronymagas esélyesei. A tolna az elmúlt fordulókban szorosabb meccset játszott már, de ennek ellenére maximum megnehezíteni tudja az egyetemisták dolgát. A TF legutóbb rangadót nyert az UTE ellen, amivel az élre állt. Nem lehet kérdés, hogy csak a győzelem az elfogadható.

UTE – KISÉP FUTSAL SZIGETSZENTMIKLÓS
20:30 Újpest, UTE Labdarúgó Akadémia
Az UTE elszenvedte első vereségét a TF otthonában az előző játéknapon, ami a vezető helyébe került. Most javíthatnak, amihez a Miklós ideális ellenfél lehet. A vendégek továbbra is nyeretlenek és egyelőre nem úgy tűnik, hogy ez a rossz sorozat most megszakadna. A vendégek számára  a tisztes helytállás lehet a cél, és a nagyobb vereség elkerülése.

MAD DOGS FUTSAL – NAGYKANIZSAI FUTSAL CLUB
20:50 Érd, Treff Sportcsarnok
Továbbra is remekel a Mad Dogs és tartja dobogós helyét. Az UTE legutóbb kikapott, így Cseriék beérték őket pontszámban, így már csak rosszabb gólkülönbségük miatt szorulnak a harmadik helyre. A hazaiak kapták a legkevesebb gólt a bajnokságban, ami az egyik erősségük. Hazai pályán hibátlanok még és vélhetően ez nem fog változni hétfőn este sem. A Nagykanizsa érkezik, akik idegenben kevés pontot gyűjtöttek. Legutóbb hazai pályán játszottak, ahol megverték a sereghajtót, de talán a vártnál nehezebben. Most igen nehéz dolguk lenne, és bravúr lenne a javából egy esetleges pontszerzés.

Pénteken játszották:

HALADÁS VSE II – ASTERIX ÉRD 10-1 (8-0)
A vendégek kissé foghíjasan érkeztek Szombathelyre, de ettől függetlenül ekkora különbségű vereségre nem számítottak. A Hali az első félidőben átrohant ellenfelén, és sorban szerezte a gólokat, így 8-0 volt a félidő. Az érdiek szünetben rendezték a soraikat és a második félidőre jobb teljesítményt sikerült nyújtani, ami arra volt elegendő, hogy elkerüljék a még nagyobb arányú vereséget. A Hali újabb győzelmével megerősítette negyedik helyét és tapad a dobogósokra.