Tisztes helytállás a Sporting CP ellen
2023.12.02 | 11:50

A csütörtöki, belgák elleni mérkőzést követően még nehezebb feladat várt a Halira péntek este, hiszen a hazai pályán szereplő Sporting volt az ellenfél. Teltház és félelmetes hangulat fogadta a csapatokat, ahol nem volt kérdés, hogy a portugál sztárcsapat a találkozó favoritja, akik az előző napon kiütötték a szerb bajnokot.

Ahogy várható volt, a portugálok neki estek a Halinak és nagy nyomás alá helyezték és már a negyedik percben megszerezték a vezetést. A folytatásban is dominált a Sporting, de a szombathelyiek szervezetten védekeztek és Alsztics is remekül védett. Ennek ellenére jött az újabb hazai gól a játékrész derekán, de erre válaszolni tudott a magyar bajnok. Egy szögletet követően a hazai játékosról a saját kapujába pattant a labda. Sokáig nem maradt szoros az eredményt, mert újabb gólokat szerzett a vendéglátó, így három gól volt a különbség szünetre.

Fordulás után nem változott a játék képe, nagy fölényben játszott a Sporting, és egy újabb gólt szerzett. Szerencsére ebben a játékrészben már láthattunk igazi magyar gólt is. Vas távoli életerős lövése lepte meg a portugálok kapusát, amit nem is tudott hárítani, így 5-2 volt az eredményjelzőn. Ezután a Haladás megpróbálkozott a vészkapus játékkal és adódott egy nagy helyzete, de nem tudta kihasználni, nem úgy mint ellenfelük. Egy eladott labdát könnyedén íveltek az üres kapuba. Ennek ellenére maradt az öt a négy, de a hátralévő időben is már csak a portugálok szereztek gólt, így 7-2 lett a vége.

A Haladás mindent megtett ezen az estén is, de a világsztárokkal felálló portugálok érvényesítették a tudáskülönbséget. Egy nap pihenőt követően a zárónapon a magyar bajnok a szerb címvédővel találkozik, ahol a csoport harmadik helyét már egy döntetlennel megszerezheti a Hali. A nap másik meccsén a továbbjutás lesz a tét, ahol a döntetlen a portugáloknak kedvez majd jobb gólkülönbségüknek köszönhetően.

UEFA FUTSAL BAJNOKOK LIGÁJA ELITKÖR „C” CSOPORT 2. MÉRKŐZÉS

SPORTING CP - HALADÁS VSE 7-2 (4-1)

Sporting: Bernardo Paco - Tomás Paco, Zicky Té, Alex Merlim, Taynan,
Cserék: Goncalo, Diogo Santos, Neves, Wesley Franca, Paulata, Anton Sokolov, Pany Varela, Macedo
Vezetőedző: Nuno Dias

Haladás: Alasztics Marcell - Luiggi Longo, Dróth Zoltán, Henrique Diniz, Arnon Cassemiro, Cserék: Gyimesi Máté, Homlok Levente, Kovács Máté, Szalmás Zoltán, Knizs Olivér, Hajmási Milán., Vatamaniuc-Bartha Dávid, Vas Ádám, Rutai Balázs
Vezetőedző: Felipe Conde

Gólszerzők: Alex Merlim 3 (4’, 23’, 34’), Neves 2 (9’, 37’), Taynan (13’), Zicky (16’), ill. Alex Merlim (10’, öngól), Vas Ádám (31’)

Sárga lapok: Diogo Santos (28’), ill. Vas Ádám (9’), Henrique Diniz (28’)

Fotók: Haladás Facebook

2024.04.29 | 13:30
2024.04.27 | 11:00

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45