Tisztes helytállás a spanyolok ellen!
2015.03.19 | 18:47
Tisztes helytállás a spanyolok ellen! Magyarország–Spanyolország 0-5 (0-1) Szkopje, 150 néző Magyarország: Matkovics – Komáromi, Lódi, Harnisch, Dróth Cserék: Tóth Gy.- Horváth N., Trencsényi, Lovas, Gál I., Dávid R., Németh P., Rábl, Hosszú. Szövetségi kapitány: Sito Rivera Spanyolország: Sedano - Ortiz, Pola, Rivillos, Raul Campos Cserék: Juanjo - Herrero, Alex, Lin, Aicardo, Fernandao, Lozano, Adri, Miguelin Szövetségi Kapitány: José Venancio López Gólszerzők: Miguelín (14., 25., 26.), Alex (28.), Lin (38.) Sárga lap: Dávid 25', Komáromi 28', Dróth 28' illetve Raul Campos 11', Miguelin 16', Lozani 23' A találkozó kezdetekor úgy tűnt, zártkapus a mérkőzés, mert szinte üres volt a sportcsarnok. A közvetítésbe még a játékosok kommunikációja is behallatszódott. Az előző naphoz képest, ezúttal Matkovics védte a magyar kaput és Komáromi kezdett a győri játékosokkal. Ahogy várható volt, a spanyolok irányították a mérkőzést és az ő akaratuk érvényesült. Ellenfelünk nem erőltette a támadásokat, türelmesen játszott, de így is megvoltak a lehetőségeik, de hol egy védőnknek sikerült blokkolnia, hol Matkovics védett. Ahogy telt az idő, a spanyol nyomás egyre nagyobb volt, de a lelkes és fegyelmezett védelem állta a sarat, egészen a 13. percig, ekkor a spanyolok megszerezték a vezetést, amivel ki is alakult a félidei eredmény. A második félidőre is maradt a spanyol fölény és érezhető volt, hogy fáradnak a mieink, aminek egyenes következménye volt az újabb hispán találatok. Három perc alatt három gólt kaptunk, de ami ennél fájóbb, hogy Dróth a félidő közepén sárgát kapott, és mivel az első meccsen is begyűjtött egyet, ami azt jelenti, ki kell hagynia a záró kört. a folytatásban is támadtak a spanyolok, de csak kapufákig jutottak szerencsére, majd a hajrá előtt ismét beköszöntek. Már csak pár perc volt hátra, mikor Sito mester levitte a kapust, labdatartás céljából, így már több gól nem esett. Összességében az történt, amire számítani lehetett. Válogatottunknak csak a tisztes helytállás lehetett a célja, amit maximálisan megtett. Aki követte a találkozót, az láthatta, hogy mekkora a különbség a két nemzet között. Azért felmerül a kérdés, hogy 0-4-nél egy lefutott meccsen nem lett volna célszerű azokat „jegelni”, akiknek az előző meccsről már volt sárga lapjuk, nehogy begyűjtsék a másodikat, amivel ki kell hagynia sorsdöntő Svájc elleni mérkőzést. Akkor talán Dróth miatt most nem fájna a fejünk…

2024.04.20 | 06:28
2024.04.16 | 11:08

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00