Tisztes helytállás a Haladás ellen
2019.12.17 | 11:28
2019 utolsó hazai meccsén 4-1-es vereséget szenvedett az SG Kecskemét Futsal a Haladás ellen, ám nem szégyenkezhetnek Koós Károly tanítványai, mert megnehezítették az aranyéremért küzdő vendégek dolgát. Bátran kezdte a meccset a Kecskemét, többször is a Haladás kapuja elé kerültek, és megdolgoztatták a kapust. Aztán a szombathelyiek is magukra találtak, és elkezdték átvenni az irányítást. A 7. percben aztán kontrából indulhattak meg Tombácz kapuja felé, és okosan ki is használták a lehetőséget, Hajmási nem hibázott, 0-1. Nem csüggedt a Koós-alakulat, sőt Rutai és Móra löketei után nem sokon múlt, hogy egálról folytatódjon a mérkőzés. A 15. percben a Haladás forgácsolta szét a kapufát, majd nem sokkal később egy újabb kontra után Vidák növelte az előnyt, 0-2. Eztán is akadt még dolga a hazai védelemnek és a kapusnak, de több találat már nem született a szünetig. Fordulás után is sokat dolgoztatták Tombáczot a Haladás támadói, de gyors megugrásokból az SG Kecskemét Futsal is tudott meleg pillanatokat  szerezni. A hazai védelem egészen a 29. percig jól állta a sarat: ekkor egy közvetett szabadrúgás után üresen érkezett a hosszún Gerencsér, 0-3. Igyekezett szépíteni a Kecskemét, de a befejezéseknél rendre hiba csúszott a gépezetbe. Nem úgy a túloldalon, ahol a 35. minutumban Dróthra jött ki a szabadrúgás figura, 0-4. A vége előtt Rutai harcolt meg egy labdáért, és milyen jól tette, ebből sikerült meglőnie a szépségtapaszt az SG Kecskemét  számára, 1-4. DSC_5405Koós Károly vezetőedző: - Ünnepre készültünk, úgy gondolom, hogy ennek meg is feleltünk. Méltóképp búcsúztunk a 2019-es évtől és szurkolóinktól. Szeretnék ezúton is kellemes ünnepeket kívánni nekik. El kell fogadni, hogy ennyi különbség van a két együttes között. Mi mindent megtettünk ma, ami tőlünk telik. Amíg frissek voltunk, voltak lehetőségeink. Kontrából aztán mi kaptuk meg az elsőket. Aztán az volt a cél, hogy mi is rúgjunk, ez végül sikerült. Összességében nem lehetünk elégedetlenek. ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????   Juanra Calvo: - Szerintem jó meccs játszottunk mert domináltunk egész meccsen, de sajnos sok gólhelyzetek kihagytunk, és csak a 2. félidőben tudtunk dönteni a meccset. Elégedett vagyok, mert fejlődünk és megnyertük a meccset.     SG Kecskemét Futsal – Haladás VSE 1-4 (0-2) Messzi István sportcsarnok, Kecskemét Vezette:Tamási patrik - Kiss Gergő - Urgyán Antal Kecskemét: Tombácz – Csamangó, Móra, Rutai, Dobosi. Csere: Csővári, Váczi, Nagy R., Kovács, Szedmák, Maczelka. Edző: Koós Károly. HVSE: Alasztics – Simic, Gerencsér, Péter, Luis Garcia. Csere: Gyimesi, Sásdi, Michel, Hajmási, Horváth P., Nagy K., Dróth, Vas, Vidák. Edző: Calvo Rodriguez Juan Ramon. Gólszerzők: Rutai (39.), ill. Hajmási (7.), Vidák (15.), Gerencsér (29.), Dróth (35).