Tihanyban (is) botlott az ETO, simán nyert a Fradi a Kincsem ellen!
2018.09.30 | 10:39
Tihanyban (is) botlott az ETO, simán nyert a Fradi a Kincsem ellen!   Férfi NBII, 5. forduló   NYUGATI CSOPORT   TIHANYI FC – ETO SZC FUTSAL CLUB 2-2 Az ETO legutóbbi idegenbeli meccsén elveszítette első pontjait, így ha tartani akarja a lépést a PAFC együttesével, több botlás nem igen fér bele. Péntek este a Tihanyhoz látogattak, akik újonc létükre remekül kezdték a szezont, és ott vannak az élbolyban, így nem ígérkezett könnyű összecsapásnak. Az első félidő küzdelmesre sikerült, hiába akadtak helyzetek mind a két oldalon, a kapusok remekül védtek, így nem született gól a szünetig. A gólcsend a 25. percben tört meg, ekkor Püspök szerezte meg a vezetést az ETO számára, ami után megnyugodhattak Kis János tanítványai. A vendéglátók rohamoztak, de nem akart összejönni az egyenlítés, majd a 36. percben úgy tűnt, eldől a mérkőzés. Vidák révén megduplázták az előnyt a győriek, így közel kerültek a 3 ponthoz, de a csattanó még hátra volt. A vendéglátók nem adták fel, lehozták a kapusukat a szépítő góljuk után, és az utolsó előtt percben egalizáltak. Előbb Csernay találata hozta vissza a reményt, majd nem sokkal később Petróczi gólja már az egyenlítést jelentette. Ezzel a Tihany megmentette az egyik pontot, amivel továbbra is veretlen. A vendégek két fontos pontot engedtek ki a kezeik közül, ami a végelszámolásnál hiányozhat még.     KELETI CSOPORT   FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA – KINCSEM LOVASPARK SE 9-4 A Kincsem eddig nem nagyon találja tavalyi önmagát, amiben közrejátszik, hogy több meghatározó játékosuk nem tud a csapat rendelkezésére állni, akiket nem csak minőségben de létszámban sem sikerült pótolni. Ezek fényében ismét igen foghíjasan, mindössze hat mezőnyjátékossal érkeztek a Népligetbe, tehát vérmes reményeik nem lehettek. A Fradi szinte teljes kerettel vághatott neki a péntek estének, így nem sok esélyt volt rá, hogy megszakadjon a hibátlan mérlegük. A zöld-fehérek jól is kezdték a mérkőzést, a csapat gólfelelőse, Öreglaki megkezdte a gólgyártást, amit rögtön egy újabb Fradi találat követett. A hazaiak a hajráig négygólos előnyre tettek szert, majd a játékrész végén jött a szépítés. A Kincsem még tovább zárkózhatott volna, de Vörös Péter 10 méteresét Tóth hárította.

A fordulás után a játék képe nem változott, a Fradi irányított, és kényelmesen focizva is tudta növelni előnyét. A játékrész derekán a fővárosiaknál a beálló cserekapus, Bajusz kapott egy perc játék után piros lapot, ami után kozmetikázott az eredményen a vendégcsapat. A hajrá aztán ismét a listavezetőé volt, Öreglaki zárta le az összecsapást negyedik góljával. A Fradi minden megerőltetés nélkül hozta a kötelezőt, a tartalékos Kincsem ellen. A vendégeknek fontos lenne rendezni a sorokat, ha szeretnének egyáltalán a felsőházban zárni az alapszakasz végén.