Tét nélküli vereséget szenvedett a Veszprém
2019.02.12 | 09:54
Tét nélküli vereséget szenvedett a Veszprém A Tatai Józsefet, Komáromi Pétert és Spandler Mátyást is nélkülöző Veszprém 3-2-re alulmaradt a Nyírgyulaj vendégeként a futsal NB I alapszakaszának utolsó fordulójában. A veszprémi futsalcsapat már korábban bebiztosította a második helyét többek között az MVFC Újváros elleni győzelmének köszönhetően. A Nyírbátorba látogató bakonyiak sárga lapos eltiltás miatt nem számíthattak Tatai Józsefre, aki – holtversenyben a dunaújvárosi Fekete Róberttel – 31 találattal az élen zárta a bajnokság első „felvonásának” góllövőlistáját. Az ötödik percben a hazaiak szereztek vezetést, Nagy Bence mattolta a fiatal Simon Dánielt, aki a folytatásban több bravúrt is bemutatott. A veszprémiek küzdöttek az egyenlítésért, amit hárommal a szünet előtt – Tar góljának köszönhetően – el is értek. Nem örülhettek azonban sokáig, ugyanis Nagy újabb találatával azonnal visszavette előnyét a Nyírgyulaj (2-1) A második felvonásban meg is duplázta előnyét a vendéglátó, Siska Gergő volt eredményes a 28. minutumban (3-2). Megint gyorsan jött a válasz, ezúttal Tar szerezte meg második gólját. Többször pedig már nem zörrentek a hálók. Az 1. FCV tehát vereséggel zárta az alapszakaszt, de a helyezések és a rájátszásbeli bónuszpontok szempontjából ennek már nem volt jelentősége. Futsal NB I, alapszakasz 18. (utolsó) forduló: Nyírgyulaj KSE–1. FC Veszprém 3-2 (2-1) Nyírbátor, Városi Sportcsarnok. Vezette: Belicza (Takács, Boda). Nyírgyulaj: Pallai – Vlasovics, Klusin, Fekete V., Siska. Csere: Opre (kapus), Szabó, Vass, Kántor, Nagy B., Sánta, Pazonyi. Vezetőedző: Lovas Norbert. Veszprém: Simon – Márkus, Bognár P., Bencsik Ádám, Bencsik R. Csere: Schmidmajer (kapus), Tar, Dávid, Gyurcsányi, Erdősi. Vezetőedző: Madarász János. Gólszerzők: Nagy B. (5., 17.), Siska (28.), ill. Tar (17., 29.). forrás: vehírsport.hu