Távolodik a felsőháztól a Göcsej
2016.03.08 | 23:00
Távolodik a felsőháztól a Göcsej Göcsej SK – FC Veszprém 0-1 (0-0) Zalaegerszeg, 350 néző Jv: Vass István (Tamási, Imrő) Göcsej SK: Balikó, Borsi, Sámson, Apatini, Halmos, Csere: Horváth E., Kottán, Papp, László, Szabó, Szőke, Tóth, Horváth D., Schmidt Edző: Bagó Gábor FC Veszprém: Spandler, Németh, Finta, Tar, Vas, Csere: Schmidmajer, Bognár, Tatai, Püspök, Gulyás, Günther Edző: Madarász János Gólszerző: Gulyás Közel két hónap után szerepelt újra hazai pályán a Göcsej SK férfi NB I-es futsal csapata. A vendég Veszprém kispadján a magyar futsal emblematikus alakja, Madarász János ült, aki százhuszonhét válogatott fellépésén kilencvennyolc gólt szerzett. A hazaiak mindenképpen győzni szerettek volna, hogy életben tartsák felsőházi reményeiket.  A mérkőzés elején némi tapogatózás után az első helyzet a hazaiak előtt adódott, de Apatini lövését lábbal védte a vendégek kapusa. A negyedik perc elején egy ziccerig játszott helyzetbe Kottán a kapus mellett is elhúzta a labdát, de a kapu mellé gurított. Lendületesen játszott a Göcsej és jól szűrték a veszprémi próbálkozásokat. Az első vendég helyzetre a 8. percig kellett várni, de a kimozduló Balikó Milán könnyedén védte a kapura tartó lövést. A 11. percben újabb vendég helyzet jelezte, oda kell figyelni rájuk. Ezúttal Tatai lőtt centikkel mellé. A zalaiak támadtak, de helyzetet mégis a vendégek alakítottak ki kontráikból és Balikónak egyre többször kellett közbeavatkoznia. A 16. perc elején újabb hazai helyzetnek tapsolhatott a közönség. Kottán centerezett és egy csel után lőtt, de sajnos ponttalanul célzott. Fél perccel később Horváth Detre lövésébe léptek bele önfeláldozóan a vendégek. A negyed hajráját megnyomta a Göcsej, de az első játékrészben nem tudott ellenfele hálójába találni.  A második félidőt mindkét csapat nagy elánnal kezdte. Mindkét oldalon voltak helyzetek, de igai gólveszélyt egyik sem jelentett. A 26. percben egy labdaszerzés után Apatini Márk hagyta ki a mérkőzés legnagyobb helyzetét. Közelről a felső kapufa mellé helyezett. Egy perccel később Tar lövésénél kellett Balikó Milánnak nagyot védenie. A 29. perc elején ismét Tar került helyzetbe, szemtől-szembe Balikóval, de ezúttal is a zalai kapus nyert. Az utolsó tíz percre felpörgött a találkozó. A 32. percben kétszer is gólt szerezhetett volna a Veszprém, de Balikóval nem bírtak. A Göcsej nagyon akart, de az utolsó passzok ezúttal sem sikerültek, míg a vendégek egyre veszélyesebben játszottak. A 34. percben a veszprémi helyzetek góllá értek. Egy remek játék végén Gulyás lőtte ki a jobb felső sarkot (0-1). Az utolsó két percre a zalaiak lehozták a kapust is és próbáltak egyenlíteni. Egy perccel a vége előtt egy kijátszott támadás végén Sámson lövését fogta Spandler. Az utolsó másodpercben még egyenlíthettek volna a hazaiak, de a kapusról kipattanó labdát Sámson nem érte el.  Sámson Zoltán: -Azt kaptuk a mérkőzésen, amire készültünk. Sajnos a helyzeteinket most sem tudtuk értékesíteni és ez megbosszulta magát. Előre tekintünk és készülünk az Aramis ellen. Madarász János: - Fejben már a felsőházra készültünk és ezért nem erőltettük a gólszerzést. Gyakoroltunk  néhány fogurát és végül a győzelmet is sikerült megszereznünk. forrás: gocsejsportklub.hu rr