Tartja a lépést a Veszprém a Haladással
2022.12.23 | 17:45

Csaknem ezer fős közönség előtt, szép játékkal búcsúztatta az évet a Veszprém, amely 7-2-re verte a vendég ELTE-BEAC gárdáját az első osztályú bajnokság idei utolsó fordulójának csütörtök esti meccsén.

A sereghajtó ELTE-BEAC ellen zárta az NB I idei küzdelmeit a veszprémi futsalcsapat, amely csütörtök este annak tudatában vonult ki a Március 15. utcai sportcsarnok parkettjére, hogy győzelme esetén pontszámban beéri az éllovas Haladást.

Bő egy perc kellett a Tatai Józsefet és Kártik Zsombort sérülés miatt nélkülöző veszprémieknek, hogy megmutassák, nem véletlenül alakult ki a két csapat közti harmincnégy pont különbség az eddigi tizenhat forduló alatt a tabellán. A brazil Ton beadását követően Gerencsér lőtt közelről a hálóba (1-0).

A csaknem ezer fős publikum még nagyobb tapsban részesítette Boromisza Dánielt, aki súlyos sérülését követően tizenegy hónap után térhetett vissza ismét a pályára.

Ton ezúttal is roppant agilisan kezdett, aki előbb Oswald kapust dolgoztatta meg, majd hét méterről harcolt ki ígéretes szabadrúgást. A brazil végül akcióból volt eredményes, miután kilenc méterről a kapu közepébe durrantott (2-0).

A veszprémiek nemcsak eredményesen, szépen is játszottak. Még mindig csak az 5. percben jártunk, amikor Bartha sarokkal tálalt Dorogi elé, aki elhúzta a labdát Oswald mellett, s könnyed mozdulattal a kapuba gurított (3-0).

Időt is kért a vendégek mestere, Béni Zoltán, csapata pedig rendezte sorait, de a folytatásban is a mieink játszottak lényegesen veszélyesebben. Gerencsér a játékrész derekánál, Boromisza pedig héttel a szünet előtt lőtt kapufát. Ton is meglőhette volna a negyedik hazai gólt, de ordító helyzetben elszórakozta a lehetőséget. A fővárosiak pedig „büntettek”: Boros passzából Tarjáni volt eredményes egy gyors kontra után (3-1).

Gerencsér ismét kapufát talált, míg Dorogi kísérletét Oswald hatástalanította. Molnár tizenkét méterről eleresztett szabadrúgásánál aztán már a kapus sem tudott segíteni együttesén (4-1).

A végjátékban is a bakonyiak diktálták a tempót, záporoztak a lehetőségek a vendég hatos előtt, Ton is kapufát lőtt, újabb gólt azonban már nem láthattunk az első felvonásban.

A szünet után viszont mindössze huszonöt másodperc kellett az újabb hazai gólhoz, Ton éles szögből tüzelt, a játékszer pedig Spáthról a gólvonal mögé pattant (5-1).

Azt azért érezni lehetett, hogy húsz nap alatt ez már az ötödik összecsapása a feleknek. A hazaiak visszább vettek a tempóból, s bizony a koncentráció is csökkent. Héttel a vége előtt időt is kért Fehér Zsolt, aki újabb gólokkal szerette volna kiszolgálni a közönséget.

Fokozták is az iramot a kék-fehérek, s a gól sem váratott sokáig magára: Ton átadását Fridrich pofozta a hálóba. Igaz, gyorsan jött a válasz is: Boros mattolta a túloldalon a csereként beállt Koncsolt (6-2).

Az utolsó percben jártunk, amikor Gerencsér lökete Sajbenről Horváthra, onnan pedig a kapuba pattant, a 7-2-es végeredmény tehát egy újabb öngóllal alakult ki.

Férfi futsal NB I, alapszakasz, 16. forduló:
1. Futsal Club Veszprém–ELTE-BEAC 7-2 (4-1)
Veszprém, Március 15. utcai sportcsarnok, 800 néző.
Vezette: Kubicsek - Kondákor - Morzsa

Veszprém: Spandler – Fridrich, Ton, Gavrilovics, Gerencsér
Csere: Soós, Koncsol (kapusok), Molnár, Dorogi, Boromisza, Bognár, Ábrahám, Bencsik, Bartha
Vezetőedző: Fehér Zsolt

ELTE-BEAC: Oswald – Gémesi, Fülöp, Spáth, Dauner
Csere: Sajben (kapus), Vadászi, Boros, Tarjáni, Károly, Horváth D., Lugosi, Szekér
Vezetőedző: Béni Zoltán

Gólszerzők: Gerencsér (2.), Ton (4.), Dorogi (5.), Molnár (15.), Spáth (21. – öngól), Fridrich (36.), Horváth D. (40. – öngól), ill. Tarjáni (14.), Boros (37.)

Forrás: vehír.hu