Tartalékosan is helytállt az MVFC
2016.06.07 | 20:58
Tartalékosan is helytállt az MVFC Kétgólos ETO győzelem Berettyóújfaluban A bajnokság kimenetelére nézve tét nélküli mérkőzést játszott hétfőn este a Mezei-Vill és a Győr. Az ETO bajnokként, míg a Berettyó negyedik helyezettként léphetett pályára - valószínűleg egyértelmű, hogy melyik együttes lehetett a napokban boldogabb. A hazaiak számára külön nehézséget jelentett, hogy Sántha és Nagy sérülés, Rábl pedig eltiltás miatt nem állhatott Turzó mester rendelkezésére. portal A meccs villámgyors büntetővel kezdődött. Dávid rúgott kapura a 10. másodpercben, lövése azonban kipattant Matkovicsról. A labdára a közelben álló Szabó Péter próbált lecsapni, ám Drahovsky hátulról szabálytalanul megakadályozta ebben. A vendégjátékos belépőjét a játékvezetők habozás nélkül – jogosan – büntetővel „jutalmazták”. A Trencsényi által elvégzett hatméteresre a győriek kapusa jó irányba mozdult, bele is ért ugyan, de hárítani azt nem tudta (1-0). A gyors gól megadta a mérkőzés alaphangját. A „tétnélküliség” ellenére mindkét együttes agresszívan és gólra törően futsalozott. A Mezei-Vill talán egy hajszálnyival jobb volt az ETO-nál, előbb Gál majd Trencsényi is növelhette volna az MVFC előnyét, de a piros mezesek kihagyták a helyzeteiket. Bár szemre a vendégek birtokolták többet a labdát, a hazaiak akciói azonban veszélyesebbek voltak. A védelmek mindkét oldalon jól működtek, nyilvánvaló volt, hogy ezen az estén sok gólt nem fogunk látni. Már-már úgy tűnt, egygólos Berettyó előnnyel mehetnek a szünetre a csapatok, mikor a lefújás előtt alig fél perccel Drahovsky tolta meg a labdát Komáromi mellett, majd nyolc méterről a kapu baloldalába bombázott (1-1).        A második félidőben az első nagy helyzet Dávid előtt adódott, aki kicsit eltotyogta a lehetőséget. A 23. percben egy kényszerítőzést követően Trencsényi vezethette egyedül kapura a labdát, lövése azonban a léc fölé szállt. A lelátóról úgy látszott ebben közrejátszott az is, hogy Rick hátulról akasztotta Trencsényi lábát, a játékvezetők sípja azonban ezúttal néma maradt. A hazaiak kimaradt helyzeteit nem sokkal később győri gól követte: Drahovsky passzolta a labdát a bal kapufa mellett álló Juanrahoz, akinek nem volt nehéz dolga a hálóba pörgetni a labdát (1-2). A középkezdés után nem sokkal Seidler ment el a baloldalon, átemelte a labdát a kilépő Tihanyi felett az érkező Szabó Péter azonban a gólvonal elől menteni tudott. A vezető gól megnyugtatta a győrieket, a Mezei hiába váltott öt a négyes játékra, a vendégek letámadásos módszere hatásos ellenszernek bizonyult. Az ETO győzelmét a 33. percben egy kontratámadás végén Solano biztosította be (1-3). A tartalékos Berettyóújfalu helytállt a bajnok győriekkel szemben, egy jó félidőn át a győzelemre is megvolt az esélye. A  meccs alapján a győrieknek egyértelműen jobb csapatuk van, bár ez talán a pályán látszik legkevésbé. A két gárda ezúttal is élvezetes mérkőzést vívott egymás ellen, az idény végén szépen és emelt fővel búcsúztak el a szurkolóiktól.     MVFC-BERETTYÓÚJFALU - RÁBA ETO 1-3 (1-1) Berettyóújfalu, NB I-es férfimérkőzés, felsőház. V.: Viczián, Flinta.  MVFC: Tihanyi – Komáromi, Szabó P., Trencsényi, Dávid. Csere: Klochko, Harmati, Jakab, Stanic, Gál, Mezei, Vulovic, László. Edző: Turzó József. ETO: Matkovics – Solano, Harnisch, Drahovsky, Sáhó. Csere: Alex, Juanra, Seidler, Rick, Amrani, Jakatics, Farkas B., Tóth Gy., Alasztics. Edző: Jordi Illa. Gólszerzők: Trencsényi (1., büntetőből), ill. Drahovsky (20.), Juanra (24.), Solano (33.) Turzó József (MVFC): - Megtettünk mindent, amit az állapotunktól tellett, talán a felett is teljesítettünk, kihoztuk a maximumot a csapatból. A Győr ennyivel, vagy inkább ennél is jobb együttes, a pályán volt a két gárda között a legkisebb különbség. Azt hiszem szépen búcsúztunk megtettünk mindent, amit lehetett, ez ennyire volt elég. Jordi Illa Sole: - Örülök, hogy megnyertük az utolsó meccset is! Az első félidőben azonos erők voltak a pályán, mindkét oldalon megvoltak a helyzetek. A második félidőben valamivel jobbak voltunk, jól tartottuk a labdát, meg tudtuk szerezni a vezetést. Számítottunk és készültünk az ellenfelünk öt a négyes játékára, megbeszéltük, hogy a felállásváltásra agresszív letámadással fogunk reagálni. Azt hiszem ez jól sikerült, több helyzetet is tudtunk ekkor teremteni. Egy szép akcióból a harmadik gólt is megszereztük. Gratulálok mindkét csapatnak! Hosszú volt a szezon, most jöhet a pihenés és gondolkodhatunk a jövőn. Molnár Ákos, berettyohir.hu