Tálosi Szabina három gólt lőtt
2014.04.26 | 00:00

Nõi NB II: Hõsiesen küzdött, de pont nélkül maradt az ELTE-BEAC

A nõi NB II-ben három mérkõzést játszottak a mai napon. Az Obsitos SE ötgólos gyõzelmet aratott a sereghajtó Tolna-Mözs II. ellen. A fiatal tolnai csapat az elsõ félidõben még remekül tartotta magát de a második játékrészben kidomborodott a két gárda közti minõségi különbség.

Küzdelmes és kemény mérkõzést vívott egymással az MVFC Berettyóújfalu és az ELTE-BEAC. A hazaiak fõleg a pontrúgásokra és a centerjátékra építette támadójátékát, míg Sajben Marcell a második félidõben letámadással próbálkozott. Tulajdonképpen mindkét tréner elképzelését bevált, hiszen amíg Trencsényi János alakulata éppen egy jól begyakorolt szabadrúgást követõen szerezte meg a gyõztes gólt Tóth Nóra révén, az ELTE pedig végig derekasan küzdve az utolsó pillanatig nyílttá tudta tenni az összecsapást.

A várt nagy küzdelem elmaradt Száron, ahol a Kalafa-Újbarok SE esélyt sem adott a Közterület SK-nak. Pap Eszter ismét szórta a gólokat és Tálosi Szabináról is el lehet ugyanezt mondani. A kitûnõ védõ leigazolása telitalálatnak bizonyult, hiszen a nagypályás válogatottunk oszlopa máris vezéregyénisége Szabó László csapatának. A tízgólos különbség annak is köszönhetõ, hogy a vendégek mindössze egy cserével utaztak le Szárra.

Bozsik Nikolett, Kiss Bernadett, illetve Méhes Kata, Lovász Viktória

Ferenczi Anna - Rányomta bélyegét a játékunkra a hosszabb kihagyás, elmaradt mérkõzés és a Húsvét is. Hiába kötöttünk le edzõmérkõzést is, kevesebbet tudtunk készülni az elmúlt három hétben. Ez fõleg az elsõ félidõben látszott jellemzõ. Magabiztosan megszereztük a vezetést, de utána egy ideig 1-1 volt az állás. Második félidõre feljavult a játékunk és a helyzeteinket is nagyobb százalékban használtuk ki. Így a megjósolt 5 gólos különbség teljesült. Nagyon örülünk az újabb gyõzelemnek. Megyünk tovább és az utolsó két fordulóban is gyõzni szeretnénk!

Kalafa-Újbarok SE - Közterület SK 12-2 (6-2)
Játékvezetõ: Makk László., Asszisztens: Horváth Edina Ilona, Tihanyi