Szünet után hengerelt a Miskolci Vénusz
2019.10.30 | 07:15
Szünet után hengerelt a Miskolci Vénusz A női élvonal hétvégi fordulójában a legnagyobb különbségű győzelmet a Miskolci Vénusz aratta. Minden elismerést megérdemelnek a borsodi lányok, több dolog miatt is. Egyrészt azért mert vezetőedzőjük és vezéregyéniségük Kovács Aliz eltiltás miatt nem állhatott rendelkezésükre. Tetézte a Vénuszos lányok gondjait, hogy Nagy-Cseke Edina már a 3. percben megszerezte a hazaiaknak a vezetést. Igen jó iramú, küzdelmes volt az első játékrész és mindkét csapat előtt bőven voltak lehetőségek. A 14. percben durva egyéni hibából egyenlített Molnár Enikő ami megnyugtatta csapattársait. Galambvári Gréta az első játékrész hajrájában szerencsés találattal már a miskolciakat juttatta előnyhöz.

A szünetben még reménykedtek a pontszerzésben a szekszárdi ultrák, ehhez képest a folytatásban a vendégek gyakorlatilag állva hagyták a Tolna megyeieket és zsinórban hat gólt szereztek. A miskolci tinik fantasztikusak voltak, futóteljesítményük, helyzetkihasználásuk is imponáló volt, a Micskó-Kolok kettős mindent megpróbált, de a hit hiányzott futsalosaikból. A szépítés ugyan kisbüntetőből összejött nekik, a slusszpoén azonban Bunda-Tóth Panna nevéhez fűződött, ő állította be a végeredményt. Screenshot_2019-10-28 Futsal Hungary Futsal MagyarországKijárt már ez a siker André Antóniáéknak, hiszen az élcsapatok ellen is megmutatták van bennük spiritusz, de akkor még a szimpatikus vesztes szerepet osztották rájuk, de talán ez a fölényes diadal áttöri a gátakat és a jövőben elképzelhető, hogy a szoros végjátékokból is ők fognak kijönni jobban. S ha már André Antóniánál járunk.. Nem akármilyen tudás birtokában van, s nem csak a két gólja miatt emeljük ki, hanem azért mert ezen a találkozón ő volt a mezőny legjobbja. Az is igaz persze, hogy valamennyi csapattársa méltó partnere volt. A Szekszárd tud ennél jobban is játszani, az első 20 percben egyenrangú ellenfelek voltak, azt követően viszont érthetetlen volt a szétesés. Női NB I, 7. forduló Agenta Girls Szekszárd FC - Miskolci Vénusz 2-8 (1-2) Szekszárd Városi Sportcsarnok, 100 néző Játékvezetők: Pataki Győző, Kaszala Mihály, Keresztes Xavér Szekszárd: Kovács Kinga - Megyeri Boglárka Anna, Kágyi Árvácska Rebeka, Nagy-Cseke a Vivien Edina, Kiss Gabriella Krisztina Csere: Csóka Panna, Perger Dorina, Fáskerti Viktória Bernadett, Szabó Kata Angéla, Mausz Renáta, Losoncz Anna Andrea Edző: Micskó Márk, Volodymyr Kolok Vénusz: Ádám Anna - Visnyánszki Dalma, Tirpák Zsanett, Berki Dzsesszika Bitia, Molnár Enikő Csere: Galambvári Gréta, André Antónia, Bunda-Tóth Panna Adrienn, Gáspár Fanni Technikai vezető: Juhász Viktor Gólszerző: Nagy-Cseke Vivien Edina, Kiss Gabriella Krisztina illetve Molnár Enikő (2), Galambvári Gréta (2), André Antónia (2), Visnyánszki Dalma, Bunda-Tóth Panna Adrienn Tirpák Zsanett (Miskolci Vénusz): Már nagyon érett győzelmünk. Nem gondoltuk volna, hogy ilyen sokszor betalálunk, de boldog vagyok, hogy főleg a második játékrészben ennyire eredményesek tudtunk lenni. Gratulálok csapatomnak! Juhász Viktor (Miskolci Vénusz): Minden mérkőzéssel egyre jobban látszik György Gábor munkája. A lányok sokat tettek a sikerért nemcsak most a pályán, hanem az edzéseken is. Gratulálok a csapatnak! André Antónia (Miskolci Vénusz): Egy kicsit tartottam attól, hogy hogyan fog alakulni a mérkőzés vezetőedzőnk, valamint csapatkapitányunk hiányában. Sikeresen helyt álltunk és egy fantasztikus mérkőzést tudhatunk magunk mögött, ami fel lendítette a csapat önbizalmát. Az első félidőben az ellenfél vezetést szerzett és egy kicsit nehézkesen sikerült felpörgetni magunkat, szerencsére sikerült "megtörni a jeget" és felszabadultan tudtunk játszani. Csapategységnek köszönhetően nagyarányú győzelmet arattunk és ez egy pozitív töltetet adott a következő mérkőzéshez. Leány Futsal I. osztály U17: Szekszárdi UFC - Miskolci Vénusz 5-0 (3-0)  Fotó: Tóth László