Szünet után fordított, és nyert a Fradi!
2017.10.02 | 21:06
Szünet után fordított, és nyert a Fradi! A hazaiaknál megérkezett Lódi mester játékengedélye, így pályára léphetett ő is. Bőny-Szavill Consulting – FTC Futsal-Fisher Klíma 2-3 (2:0) Győr, 150 néző Játékvezetők: Farkas B., Juhász D., Kubicsek Bőny: Matkovics – Horváth, Zobák, Bogyó, Bieder Cserék: Szabó – Kovács, Mógor, Rajzinger, Németh, Lódi, Hajmási, Peczár Játékos-edző: Lódi Tamás FTC: Vámosi – Karacs, Andorka, Horváth, Lak Cserék: Sikur – Safar, Komáromi, Juhász, Patik, Jándék, Dénes, Keresztury, Vatatmány Játékos-edző: Sáfár Tony Sárga lap: Rajzinger (4’), Lódi (33’) illetve Komáromi (30’) Piros lap: Karacs (39’) Gólszerzők: Bogyó (16’), Mógor (18’) illetve Karacs (24’), Andorka (26’) Sáfár (33’) Nem túl nagy iramban kezdődött a mérkőzés. Mind a két fél óvatosan kezdett, semmilyen kockázatot nem vállalt, így nem túl magas színvonalú első 10 percet láthattak a nézők. Mindössze egy vendégkapufa volt említésre mondható, Sáfár távoli lövése csattant a kapufán. A játékrész második felére kissé megélénkült a találkozó, két hatalmas bőnyi helyzet adódott, de a Fradinál debütáló fiatal Vámosi a helyén volt. A nehéz pillanatok után a Fradi magához ragadta a kezdeményezést, és több lehetősége is akadt, de kapuk érintetlenek maradtak. Egészen a 16. percig. Bieder cselezte be magát a hatoson és okosan passzolt vissza Bogyó elé, aki nem is hibázott. (1-0) A zöld-fehérek gondjai nem sokkal később tovább nőttek. Egy gyors hazai kontrát követően Mógor perdített szépen a hosszú sarokba. (2-0) A szünetig már nem változott az eredmény, így a vendéglátók mehettek nyugodtabban a szünetre.

A térfélcserét követően nagy elánnal kezdett a Fradi, odaszögezte ellenfelét a kapuja elé, és több helyzete is akadt, de nem akart megszületni a vezetés. A jég 4 percet követően tört meg, ekkor egy szép szabadrúgás figura végén Karacs szépített. (2-1) A gólra rögtön válaszolhatott volna a Bőny, de két nagy helyzetet is elpuskáztak. Ez megbosszulta magát, és jött az egyenlítés. Komáromi ugratta ki Andorkát, aki bevetődve passzolt a hosszúba. (2-2) A Fradi nb1lendületben maradt, többet kockáztatott, és közel volt vezetés megszerzéséhez, de a bőnyi kontrákban is benne volt ekkor a veszély. A játékrész derekán kijött a szorításból a hazai alakulat, és egy szabadrúgást követően a vendégkapusnak kellett bravúrt bemutatnia. A következő percek a fővárosiakról szóltak, jöttek a helyzetek, amiből egyet Sáfár gólra váltott egy szép kiugratást követően (2-3) A gólt követően kicsit állt a játék, mert a hazaiak szabálytalanságot reklamáltak, de a vége egy Lódi sárga lap lett Farkas játékvezetőtől. A bekapott gól után a Lódi legénységnek sürgős lett, így felvállalták a támadásokat, nemcsak kontrákkal próbálkoztak. Már csak 5 perc volt hátra, és Lódi mester a vészkapus játék mellett döntött, de nem volt benne átütőerő. A fordulat másfél perccel a vége előtt jöhetett volna el. Egy buta egyéni hibát követően a hazaiak rúghattak kisbüntetőt, de Bogyó nem tudta értékesíteni. Ekkor Farkas játékvezető újra rúgatta a kisbüntetőt, mivel Karacs belépett a rúgás előtt. Ráadásul ezért sárgát kapott, így emberhátrányba kerültek a zöld-fehérek. Az ismétlés kimaradt, de az utolsó percre emberelőnyben támadhatott a Bőny, de nem tudtak helyzetig sem eljutni, így végül nyert a Fradi. Az első félidőben a Bőny jobban használta ki helyzeteit, de a fordulást követően a Fradi lényegesen feljavult, és többet tett a győzelemért, így talán megérdemeltnek mondható a sikere. loditamasLódi Tamás, a Bőny mestere: - Azt gondolom, hogy első mérkőzésnek nem volt rossz, bár sok hibával játszottunk, van hova fejlődni. Sajnos ma nem csak mi hibáztunk, de ez egy ilyen este volt. A végén ott volt a lehetőség az egyenlítésre, sajnos nem tudtunk élni vele. Megyünk tovább. FH Sáfár vezetőedzőSáfár Tony a Fradi mestere: - Nagyon rosszul kezdtünk, tompák voltunk, és így nem lehetett más a szünetre az eredmény. A fordulást követően feljavultunk, és hamarabb is eldönthettük volna a mérkőzést. Máskor nem szabad egy félidő előnyt adni az ellenfélnek, mert az megbosszulhatja magát. Gratulálok a csapatnak a sikeres rajthoz.   [gallery ids="88319,88320,88321,88324"]