Szűk, de magabiztos kecskeméti győzelem
2022.12.17 | 13:30

Nehezen tudta feltörni a Rubeola FC Csömört az SG Kecskemét Futsal alakulata, de a végén megszerezték a megérdemelt három pontot.

Lendületesen kezdett a kecskeméti alakulat, és már az első pillanatoktól kezdve benne volt a gól a játékukban. A kezdeti illetődöttség aztán feloldódni látszott hazai oldalon, és egy-egy villanással a Rubeola is jelentkezni tudott, ám Rigónak nem okoztak gondot ezek a kísérletek. Az első harmada a félidőnek gólt nem hozott, viszont annál több küzdelmet. Az etap derekán több ígéretes helyzete is akadt a hírös városiaknak, a háló azonban nem rezzent, csak oldalról. A szünethez közeledve egyre közelebb járt a gólszerzéshez a Scoregoal, de vagy a kapus, vagy a masszív védelem az utolsó pillanatban menteni tudott. A nagy nyomás alatt aztán megroppant a Csömör, és Bencsik léc alá tartó bombájával megszerezte a vezetést a Kecskemét, (0-1).

Egymásnak estek a gárdák a fordulást után, mindkét térfélen adódott lehetőség, az eredmény azonban nem változott. A felfokozott tempó mellett a hangulat is paprikás lett, és több sárga lap felvillant a játékvezetők zsebéből. Az adok-kapokból végül a Kecskemét jött ki jobban, és Milovac révén megduplázták előnyüket, (0-2). Mindent egy lapra feltéve igyekezett szépíteni a Csömör, ám kinyíltak, és ezt Bencsik révén megbüntette kontrából a hírös városi alakulat, (0-3). A hazai csapat azonban nem adta fel, és Maruzsi által igyekezetük góllá érett az összecsapás hajrájában, (1-3). További találat már nem született, így, ha nehezen is, de megszerezte a kötelező sikert az SG Kecskemét Futsal gárdája.

Férfi futsal NBI alapszakasz 17. forduló (előrehozott)

Rubeola FC Csömör – SG Kecskemét Futsal 1-3 (0-1)

Góllövők: Maruzsi 38’ illetve Bencsik R. 19’ 31’. Milovac 27’

Marko Gavrilovic: Úgy gondolom, hogy kontrolláltuk a mérkőzést végig, a mi akaratunk érvényesült. Sok helyzetet kihagytunk, lehetett volna nagyobb is a különbség a javunkra. A legfontosabb, hogy megszereztük a három pontot, és nem sérült meg senki. Mostantól a jövő heti DEAC meccsre készülünk. Bízom benne, hogy a maródiak közül többen is visszatérhetnek már addigra.

Forrás: scoregoal.hu