Szoros meccsen, minimális hazai győzelem
2021.02.23 | 08:46

A Haladás VSE az alapszakaszban oda-vissza legyőzte a Kecskemétet – most viszont nem éppen a legjobb előjelekkel várta az összecsapást. A hazaiaktól ugyanis a sérült Darrieer és a beteg Horváth Péter hiányzott. Ráadásul az edzőjét is elvesztette a zöld-fehér csapat, ugyanis Calvo Rodriguez Juan Ramon rosszul érezte magát, elővigyázatosságból nem ült le a kispadra. Továbbá a Kecskemét az elmúlt időszakban alaposan megerősítette a keretét.

Haladás VSE–SG Kecskemét Futsal 2-1 (1-1).
Szombathely, Haladás Sportcsarnok, zárt kapuk mögött
Vezette: Kubicsek - Tolnay - Futó - Imrő

HVSE: Alasztics – Hajmási, Dávid, Dróth, Vas.
Csere: Gyimesi, Kovács M., Nagy K., Simic M., Sipos, Gerencsér, Szakasics, Vidák.
Megbízott edző: Sziffer András.

Kecskemét: Rigó – Klacsák, Gavrolivic, Ristic, Mánya.
Csere: Tombácz, Csákó, Móra, Simic B., Récsei, Scherban, Sallai, Kulcsár. Edző: Koós Károly.

Gólszerzők: Sipos (9.), Dávid (28.), ill. Mánya (12.)

Nagy tempóban kezdett a Haladás, rögtön magához ragadta az irányítást. A Kecskemét azonban szívósan védekezett – és Rigó kapus is remek napot fogott ki. A vendég kontrából, pontrúgásból próbált veszélyeztetni. A Haladás űzte, hajtotta ellenfelét, kitámadott – de a Kecskemét bizony kellemetlen ellenfélnek bizonyult. A reteszt végül Sipos törte fel, aki egy szögletvariáció végén közvetlen közelről volt eredményes. Ám a Haladás a 10. percben már öt csapatfaultnál járt. Ettől felbátorodott az ellenfél, Alaszticsnak is kellett védenie. Jött is a kisbüntető, amiből egyenlített a Kecskemét. A folytatásban mindkét kapu előtt akadt lehetőség. A szünetet jelző sípszó teljesen kiegyenlített csatát szakított meg.

A második félidőt pedig a vendég kezdte jobban. Küszködött, sok hibával, görcsösen futballozott a Haladás, nem igazán tudott mit kezdeni szervezett ellenfelével. De aztán rendezte sorait, magához ragadta az irányítást, beszorította a Kecskemétet. A hazai mezőnyfölény egyre nagyobb helyzetekben mutatkozott meg. Alig, alig volt a labda a vendégeknél. Végül csak siker koronázta a szombathelyi erőfeszítéseket, egy oldalberúgás után Dávid góljával vette át a vezetést a Haladás (28. perc: 2-1). Feljebb tolta a játékát a hátrányba került Kecskemét. Így könnyebben vezethetett támadásokat a Haladásnak, de kihagyta a helyzeteit, nem tett pontot a meccs végére. Közben mindkét oldalon szorgalmasan gyűltek a faultok. Fogyott az idő – bő négy perc volt hátra, amikor vészkapus játékra váltott a vendég. Ám a Haladás remekül védekezett, nem tudott egyenlíteni a vendég.

Nehéz mérkőzést, nagy csatát nyert meg, egy erős, kellemetlen ellenfelet gyűrt le a Haladás – és jól, fontos győzelemmel kezdte a felsőházi rájátszást.