Szoros meccsen, magabiztos vendéggyőzelem
2019.03.10 | 08:54
Szoros meccsen, magabiztos vendéggyőzelem A DEAC futsalosai a nagy nevű riválist a meccs java részében kiválóan regulázták meg, sőt, a vezetés is a lábunkban volt. Ám minden pró hibát kihasznált a Berettyó, így végül egy jó meccsen elvitte a pontokat Debrecenből. Pallai Zsolt súlyos sérülése is hozzá tartozik a meccs krónikájához, sajnos. A DEAC a meccs elejétől összeszedetten játszott a nagyobb játékerőt képviselő Berettyóújfalu ellen, pénteken. Az első félidőben, 0-0-nál, helyzetekig is eljutott a DEAC, sőt, volt, amikor a kapu torkában volt már a labda, de a gól elmaradt. Nem úgy a másik oldalon, amikor Henrique Da Silva távolabbról megeresztett lövése talált utat a hálónba (0-1). 53074218_2311427858891846_7467043352697896960_n Mindez az első félidő hajrájában történt, pedig addig remekül tartotta magát a hazai csapat. Sőt, később is, ám ez a gól magához vonzotta hamar a másodikat is, amikor a másik légiós is betalált. Ez egy szép akció végén történt, ismerjük el (0-2). Sajnos történt egy súlyos sérülés is. Pallai Zsolt egy labda utáni rohanásban nagy sebességnél akart kitámasztani, visszafordulni, amit nem bírt a térde. Hozzá tartozik az esethez, hogy kapott egy lökést is eközben, s ezek együtt egy komoly traumát okoztak. Zsocát a mentő vitte el nemsokára... Jobbulást!!! 53456672_2311427838891848_822163101024518144_n A második félidőben aztán továbbra is - miként azt sejthettük előre - a vendégek lábán járt a labda leginkább, ám a DEAC jól állta a sarat, és amikor csak módjukban állt igyekeztek veszélyeztetni. A Berettyónak voltak nagyon szép megoldásai, egyéni és csapat szintű brillírozásai, Faragó Ádám is sokszor nagyot védett, illetve a hazai védekezés a bekapott két gól ellenére is jól muzsikált többnyire. d03a2b48-6d22-44ee-9bc9-965812b80a8aA 34. percben aztán újabb villanással jelezte a Berettyó, hogy szeretné nyugodtabbá tenni a maga számára a végjátékot. Egy kiváló, csel utáni keresztpassz találta meg a berobbanó Nagy Imrét, aki szinte kihagyhatatlan helyzetből tessékelte a kapuba a labdát (0-3). Ahogy az első játékrészben, úgy most is párban járt két vendégtalálat, egy perc alatt. Jött Loch Sergio, aki - miután 5 a 4 elleni játékra kijöttek a hazaiak - egy labdavesztés után nagyjából a félpályáról gurított a kapuba (0-4). Ugyanakkor a hazaiak nem adták fel a harcot, ahogyan Elek Gergő tréner sem az 5 a 4 elleni játékot. S meg is lett az eredménye, miután szép körbepasszok után Vékei Nándor kapott kiváló átadást a kapufánál, s némi szerencsével, de egy abszolút tudatos figura végén, ügyesen oldotta meg a feladatot, s pöckölt a gólvonal mögé (1-4). A meccsben még volt további hazai helyzet, sőt, gól is, például Varga Dániel zúgó kapufája rögzített játékhelyzetből, de nem változott már az eredmény. A Berettyó szépen, összeszokottan, az egyéni képességeket is kiaknázva futsalozott, a DEAC pedig felnőtt a feladathoz, ám egy-két hiba sem fér bele egy ilyen szintű riválissal szemben. A taps járt mindkét félnek lefújás után. Duma: Koppányi Szabolcs Fotó: Derencsényi István