Szöllős Alexandra két gólja és gólpassza pontot ért a Tolnának Debrecenben
2019.11.10 | 10:50
Szöllős Alexandra két gólja és gólpassza pontot ért a Tolnának Debrecenben A TFSE elleni idegenbeli siker után, az éllovas DEAC otthonában lépett pályára a Tolna a női NB I szombati rangadóján. A hajdúságiak mezőnyfölényben játszottak az első játékrészben, ugyanakkor a vendégek kontratámadásai is sok veszélyt hordoztak magukban. A héten terjedelmes interjút készítettünk Deczki Vandával, amely nagy tetszést aratott olvasóink körében. Vanda lélegzetelállító bravúrok sokaságát mutatta be az első 20 percben, nagy szerepe volt abban, hogy 19 percen keresztül nem került hátrányba csapata. Aztán Krascsenics Csilla lövésével szemben már ő is tehetetlen volt. Nem estek azonban pánikba Nagy Roland edző tanítványai egy sarokrugást követően a hetek óta kimagaslóan játszó Szöllős Alexandra mutatós lövéssel kiegyenlített. A népszerű Szaszával is hamarosan olvashatnak egy beszélgetést, elöljáróban annyit jegyeznénk meg, hogy nem mindennapi történet az övé.. A második játékrész egy gyors DEAC góllal kezdődött, Horváth Viktória volt eredményes. Szöllős ezen úgy felhúzta magát, hogy percekkel később kiegyenlített, majd gólt rúghatott Fehér Viviennel , így a mérkőzés folyamán először már a Tolnánál volt az előny (2-3). Nem sokáig..A válogatott keretbe meghívott Tóth Nóra szinte a középkezdést követően egalizált, s az izgalmas véghajrában a debreceniek minden igyekezte ellenére az eredmény már nem változott, így döntetlennel zárult a rangadó. Nagyszerű meccs volt, talán elmondható, hogy a hazaiak közelebb álltak a sikerhez, ugyanakkor a látogatók nagy szívvel, taktikusan játszva nem érdemtelenül távozhattak “pontosan” Debrecenből. Női NB I, 9. forduló DEAC SNK KFT. - WSH-Palmfood Tolna-Mözs 3-3 (1-1) Debreceni Egyetemi Sportaréna, 150 néző Játékvezetők: Takács István, Kövér Tamás, Erdélyi Tamás DEAC: Kósa Viktória - Tóth Nóra, Krascsenics Csilla, Horváth Viktória, Mariia Vaskovets Csere: Fekete Gabriella, Pócsik Lívia, Horváth Petra, Üveges Katalin, Böröczky Szilvia, Czégény Zsuzsanna Edző: Üveges Katalin Tolna: Deczki Vanda Kinga - Szalkai Kitti, Bajcsy Krisztina Mária, Nagy Noémi, Szöllős Alexandra Jázmin Csere: Wiesner Dalma, Vámosi Georgina, Csapó Orsolya, Ferencz Flóra Franciska, Fehér Vivien Edző: Nagy Roland Gólszerző: Krascsenics Csilla, Horváth Viktória, Tóth Nóra illetve Szöllős Alexandra Jázmin (2), Fehér Vivien Leány U17 bajnokság: DEAC - Tolna Mözs 0 - 7 ŰvegesÜveges Katalin: - A helyzetkihasználással akadtak gondjaink, de a játékunk egészen rendben volt. Sajnálom, hogy elvesztettünk két pontot, ugyanis így nem tudtuk stabilizálni a helyünket a táblázat élén, bár a forduló többi eredményétől függetlenül listavezetők maradunk. Ettől függetlenül gratulálok a csapatnak, mivel a hozzáállásunkat nem érheti kritika. Nem törünk le, megyünk tovább. Nincs okunk panaszra, hiszen nagyon szépen szereplünk a bajnokságban. Hosszú az idény, és meglepetés bármikor történhet Krascsenics CsillaKrascsenics Csilla (DEAC): Az első és a második félidőben is mi domináltunk. A tolnaiak az első játékrészben talán az utazás miatt nem nyújtottak meggyőző teljesítményt, de a szünet után felébredtek. A folytatásban arra kell figyelnünk, hogy a lehetőségeinket jobb százalékban értékesítsük. Deczki VandaDeczki Vanda (Tolna): Óvatosan és megfontoltan játszottunk. A taktikai feladatokat, amiket kaptunk úgy gondolom szépen teljesítettük. Kiegyenlített volt a mérkőzés. Mind a két oldalon meg voltak a helyzetek, a találkozó végeredménye teljesen reális.