Szikrázó végjáték, MVFC győzelemmel az első találkozón
2019.05.31 | 07:38
Szikrázó végjáték, MVFC győzelemmel az első találkozón Olyan párosítás az idei bajnoki döntő, amilyen még nem volt korábban. A Haladás első fináléjára készült, az MVFC a nyolcadikra, amiből hármat meg is nyertek Trencsényiék. A hangulat már kezdéskor remek volt, telt ház fogadta a csapatokat. Az MVFC volt kezdeményezőbb az első percekben, a Haladás nem ment minden áron előre. A Mezei-Vill lövésekkel jelezte győzelmi szándékát, ám főleg a mozgékony spanyol Samuel Sanchez révén a vendégek is veszélyeztettek, Mezei Dávidnak is akadt védeni valója, de Dróth Zoltán is eltalálta a kapufát. A félidő közepén Javi Sanchez csapott le egy kapusról kipattanó labdára és közelről helyezte a labdát a kapuba. Megszerezte az előnyt az MVFC, s tovább próbálta növelni azt a bihari gárda, többek között a gólszerző spanyol szép emelése tévesztett célt. A túloldalon Mezei Dávid továbbra is állta a sarat, fontos védéseket mutatott be a hazaiak kapusa is.

Video-Audio-Productions

Rögtön a szünet után, még 20 másodperc sem telt el, amikor Serginho átlövéssel próbálkozott, lövését védte még Sásdi, ám a kipattanóra Rafinha érkezett és hasonlóan az első félidőben szerzett hazai találathoz, ő is közelről vette be a vasi kaput. Az MVFC kicsit megnyugodhatott, bár még sok volt hátra és bár további gólokat is szerettek volna szerezni. Erre meg is volt az esélyük, ám a Haladás is pontosabb és magabiztosabb játékot mutatott be, saját térfelén  letámadták a Mezei-Villt többször is. Az utolsó tíz percben már inkább a vendégek domináltak, s a félidő derekán egy szépen végigvitt és kijátszott akció után Sanchez Samuel passzolt a kapuba. A Haladás a vészkapus játékot is bevetette, amiből egy kapufát elértek, de bírta a nyomást az MVFC, játékosaik belevetődtek a lövésekbe, önfeláldozóan, nagy hittel játszottak. A döntők általában parázs csatát hoznak, s itt is izzott a levegő, többször is állt a játék a nagy feszültség miatt, a kispadok is együtt éltek a játékkal. Hiába volt az utolsó percek rohama, a Berettyóújfalu megtartotta vezetését és ezzel előnyt szerzett a három győztes mérkőzésig tartó párharcban. A vendégeknél Michel Melo megkapta ötödik sárga lapját, így Szombathelyen nem léphet pályára a korábban Berettyóújfaluban is játszó brazil játékos. Az MVFC már vasárnap elutazik a Vas megyébe, hogy a nagy út ellenére kipihentebben várják a találkozót. Ahogy a két edző is elmondta nyilatkozatában, azt mi is meg tudjuk erősíteni, hogy hasonlóan kiélezett találkozó várható. MVFC Berettyóújfalu-Kútház Haladás VSE 2-1 (1-0) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok Vezette: Szilágyi Norbert - Takács Ákos - Kiss Petra Góllövők: Javi Sanches 12', Rafinha 21', illetve Samuel 33' 61588552_1401564999981717_7299784252311207936_nSergio Mullor Cabrera: - Elsősorban az volt a fontos, hogy a védekezésünk rendben legyen ezen a meccsen és az ebből indított támadásokat kreatív módon be is fejezzük. Sokat videóztunk, elemeztük az ellenfél játékát és a játékosok be is tartották az utasításokat, amit a Haladás játékával kapcsolatban mondtam. Ez egy döntő, amit mi meg akarunk nyerni, ezt érzem a csapaton is. Az első lépést megtettük a cél felé, de hétfőn is hasonlóan szoros találkozóra számítok, Szombathelyen sem lesz nagy különbség a két csapat között. Lépésről lépésre haladunk, hétfőn is azért utazunk el, hogy tovább növeljük az előnyünket, de ha a végén csak az ötödik meccsen dől el a bajnoki cím a javunkra, akkor sem leszek szomorú. Sziffer_AndrasSziffer András: - Sajnos vereség lett az első meccs vége. Úgy érzem, hogy egy döntőnek megfelelő iram volt és színvonalas játék zajlott a pályán. Helyzetek voltak itt is, ott is, üreskapus mentések, kapufák. Azt sajnálom, hogy a második félidőben egy kapusról kipattanó labdából rögtön 2-0 lett, de utána mindent megtettünk azért, visszajöjjünk a meccsbe, ami sikerült is, hiszen egy gólra feljöttünk. Öt a négy ellen fel tudtunk állni, s akkor benyomtuk a Mezei-Villt a saját kapuja elé, kapufát is elértünk, az alapvonalon álló játékosunkhoz is el tudtuk juttatni a labdát vagy a hazaiak kapusának kellett védenie. De azt kell mondanom, hogy mivel az MVFC kettőt szerzett, így megérdemelten nyerte meg a találkozót. Egy igazi futsal ünnep volt, nem véletlen, hogy ez a két csapat került a döntőbe. Gratulálok a Mezeinek. Szombathelyen megpróbáljuk megverni őket, s úgy érzem minden esélyünk megvan rá, de az is egy nagyon éles mérkőzés lesz. Várjuk szeretettel őket, mi mindent megteszünk, a szukolóink biztosan belehajtanak bennünket egy nagyon jó eredménybe