Szerb eufória – 4 között a házigazda!
2016.02.09 | 14:00
Szerb eufória – 4 között a házigazda! Ricardinho ismét varázsolt, de spanyol továbbjutás!   Szerbia – Ukrajna 2-1 (1-1) Folytatta a remeklését a házigazda. Az ukránok előzetesen úgy gondolhatták, hogy jobban jártak a szerb válogatottal, mint ha Portugáliával kellett volna játszaniuk. A vendéglátók hozták a tőlük megszokottat. Hamar megszerezték a vezetést egy kapushibát követően, majd fegyelmezetten, remekül védekezve őrizték az előnyüket. mindössze egy hibájuk volt, amit az ukránok kihasználtak. Az első játékrész végén egy oldalberúgásból egalizáltak a sárgamezesek. A térfélcserét követően mind a két oldalnak akadtak lehetőségei, de nem éltek vele a csapatok, és ahogy telt az idő, úgy vált egyre óvatosabbá mind a két oldal. Már mindenki várta a rendes játékidő végét, és készült a hosszabbításra, aztán jött a dráma. A magyar – román pótselejtező után nem gondoltuk, hogy hasonló előfordulhat, de az élet nem így gondolta. Hitchcocki végjáték végén, egy keresztbe löbbölést követően az utolsó másodpercben Simic továbblőtte a házigazdákat, katarzist okozva a 11 ezer hazai nézőnek. Ezt az érzést igazán csak az tudhatja, hogy milyen, aki ott volt Debrecenben Dróth Zoli fejesénél.

www

Spanyolország – Portugália 6-2 (3-0) Portugália nagy árat fizetett a szerbek elleni vereségért, hiszen apapíron gyengébb ukránok helyett a spanyol válogatott várt rájuk. Az esélyek a hispánok mellett szóltak, és ennek megfelelően alakult a találkozó. Az első 10 percben jól tartották magukat a portugálok, de egy hatoson belüli szabálytalanságot követően büntetőhöz jutottak a spanyolok, amit Miguelin elemi erővel vágott a kapuba. A folytatás is a spanyolokról szólt. A vezetés után nem sokkal megduplázták az előnyt egy távoli lövéssel, majd a hajrában egy labdaszerzést követően már 3 gólos volt az előny. Szünetre úgy tűnt, eldőlt a találkozó, de a portugálok nem adták fel. Fordulást követően Ricardinho szépített, de mire felkerült a góljuk az eredményjelzőre, már válaszoltak is a spanyolok, így újra három volt a különbség. Sokat nem kellett várni az újabb találatra. Ricardinho gondoskodott róla, hogy ez a meccs is róla maradjon emlékezetes. Egy újabb varázslatos csellel verte meg védőjét, majd lőtte ki a rövid felsőt. Ekkor úgy tűnt, erőre kaptak a portugálok, de innen már nem tudtak közelebb zárkózni, majd a hajrában a spanyolok végérvényesen eldöntötték a továbbjutást. Magabiztosan nyertek és jutottak tovább a spanyolok. A találkozót Kovács Gábor dirigálta, közmegelégedésre. A büntető jogos teljesen jogos volt, és mezőnyben is rendre jól ítélt kollégájával együtt. Reméljük, láthatjuk még ezen az EB-n meccset vezetni.