A címvédõ Rába ETO óriási csatában, hosszabbításban legyõzte az MVFC Berettyóújfalut az élvonalbeli futsalbajnokság döntõjében, így életben maradtak aranyérmes reményei.

Rába ETO-MVFC Berettyóújfalu 4-2 (0-0, 1-1, 2-2)

ETO: Balázs - Harnisch, Dróth, Juanra, Carlitos.
Csere: Fabio, Peczár, Püspök, Carlinhos.
Edzõ: David Madrid.

MVFC: Tihanyi - Trencsényi, Lovas, Nagy T., Rábl.
Csere: Dávid R., Siska, Szabó P., Gál I.
Edzõ: Turzó József.

Gólszerzõk: Dróth (33., 50.), Carlitos (44.), Fabio (47), ill. Gál I. (24.), Nagy T. (45.).

A gyõrieknél eltiltás miatt nem játszhatott Lódi és Alvarito, míg az ellenfélnél Komáromi nem léphetett ugyanilyen okból pályára. Küzdelmet igen, helyzetet alig hozott az elsõ félidõ, láthatóan mindkét csapat nagyon ügyelt a védekezésére.

Fordulás után aztán Gál szerzett vezetést az MVFC-nek egy nagyszerûen eltalált lövéssel, amire Dróth válaszolt a 33. percben. Több találat a rendes játékidõben nem esett.

Jöhetett a hosszabbítás, melynek elsõ felében a csúcsformában játszó Carlitos juttatta elõször elõnyhöz a gyõrieket. Dávid ugyan ezután nem sokkal kihagyott egy kisbüntetõt, Nagy Tamás azonban Rábl passzából egyenlített még az elsõ öt perc vége elõtt.

A ráadás második felében elõbb Fabio emelt át pazarul Tihanyi kapuson, majd Dróth szerzett labdát, s gurított félpályáról az üres kapuba, s biztosította be a gyõri sikert.

Mindkét csapat nagyszerûen futsalozott, izgalmas, magas színvonalú mérkõzést láthattak a kilátogató nézõk. A három gyõzelemig tartó párharc állása 2-1 a Berettyóújfalu javára.

David Madrid: - Megéreztük az eltiltottjaink hiányát, nem is ment nagyon a gólszerzés, sok helyzetet kihagytunk. Végül sikerült nyernünk, amit mindenképpen megérdemeltünk, mert nagyon sokat tettek ezért a játékosaink.

Turzó József: Nagyszerûen küzdöttünk és helytálltunk. Talán egyéni szinten nem vállaltunk annyi rizikót, de így is újra hosszabbításra kényszerítettük Magyarország legjobb futsal csapatát. Sajnos, a hosszabbításban egy hiba után gólt kaptunk, ami után kockáztatnunk kellett, ez a múlt héten bejött, most viszont nem. Ennek ellenére maximálisan elégedett lehetek, hiszen amit kitûztünk magunk elé célnak, hogy megnehezítsük a gyõriek dolgát, azt sikerült teljesítenünk. Minden elismerésem a játékosaimnak.