Szép játékkal verte az Aramist a Hali
2019.02.12 | 08:12
Az NB I-es futsal-bajnokság 18. fordulójában a Kútház Haladás VSE – a papírformának megfelelően – magabiztos győzelmet aratott az Aramis ellen. Ezzel a harmadik helyen fejezte be az alapszakaszt.
A szombathelyiek Budaörsön is simán, 6-1-re nyertek, az alapszakaszt záró mérkőzésen is esélyesként léptek pályára a középcsapatnak számító, idegenben nem túl meggyőző riválisuk ellen. Kútház Haladás VSE–Aramis SE 5-1 (2-1) Szombathely, 450 néző Vezette: Kubicsek, Tolnay, Imrő HVSE: Sásdi – Michel, Hajmási, Simic, Dróth. Csere: Gyimesi, Alasztics, Sipos, Szakasics, Gerencsér, Péter, Vas, Vidák. Edző: Sziffer András. Aramis: Soós – Sámson, Vattamány, Gál, Boznánszky Csere: Vámosi, Németh, Fekete M., Kulcsár, Frankovszky, Fekete O., Juhász. Edző: Frank Tamás. Góllövők: Dróth 3 (9., 22., 29.), Simic (14.), Hajmási (40.), ill. Sámson (4.). Sziffer_AndrasSziffer András: - Magabiztos játékkal sikerült a kötelező győzelmet hoznunk. Azt hiszem, hogy kiszolgáltuk a közönségünket, sok lehetőségünk volt és szép gólokat szereztünk. Mindkét csapatban voltak hiányzók akiket nekünk sikerült jobban pótolni. Örvendetes, hogy mindkét csapatban sok fiatal léphetett pályára és bizonyíthatták tehetségüket!   vezetőedző__Frank Tamás Frank Tamás: - Nem játszottunk rossz mérkőzést, de a második félidő közepén volt egy gyengébb periódusunk, és olyan védekezési hibákat vétettünk, amiket egy Hali szintű csapat kihasznál. Összességében az alapszakasz teljesítményével elégedett lehetek, hiszen a lehetőségeinkhez képest a maximumot hoztuk ki, de ugyanakkor most egy "új" bajnokság kezdődik, ahol nagyon éles mérkőzések várnak ránk.   A találkozót nagy lendülettel kezdte a Haladás – Dróth és Michel is távoli lövésekkel tesztelte az Aramis kapusát. Pillanatokra volt csak a labda a vendégeknél, akik kontrákra rendezkedtek be. És meg is szerezték a vezetést egy szép ellentámadásból (4. perc: 0-1). A folytatásban kellett kis idő, mire a szombathelyiek magukhoz tértek a meglepetésből. Szervezett, lelkes futsallal nehezítette meg a házigazda dolgát a vendég. Dróth egyenlített, egy oldalberúgás után vágta kapuba a labdát. Egyenlő erők csatáztak, mindkét kapu előtt adódott lehetőség. Jól tömörült, jól védekezett az Aramis, veszélyesen kontrázott. A félidő második felét aztán ismét megnyomta a HVSE, aminek eredményeképpen ismét megszerezte a vezetést, Simic gurított kapuba egy ziccerig kijátszott akció végén. Lendületbe jött a házigazda, beszorult az Aramis. Kezdett keményedni a csata, parázs párharcokba mentek bele a játékosok. Komoly indulatoknak vetett véget a félidő végét jelző sípszó. Fordulás után sem vett vissza a tempóból a Haladás, és gyorsan növelte az előnyét. Hajmási és Dróth vitt végig egy kontrát, végül utóbbi pöckölt közelről hanyagul a kapuba – több földön fekvő Aramis-játékos gyűrűjében (22. perc: 3-1). Nem sokkal később Hajmási helyzeténél a kapufa segített a vendégeken. Ekkor már komoly fölényben futballozott a Haladás. Az Aramis küzdött becsülettel, de főleg védekezésre futotta az erejéből, kapura nem jelentett veszélyt. Dróth évezte a játékot, könnyedén hámozta át magát több ellenfelén is, és szerezte meg saját maga harmadik, csapata negyedik gólját. Szűk tíz perc volt hátra, amikor vészkapusra váltott az Aramis. De így sem igen tudott mit kezdeni a roppant szervezett házigazdával, nem került helyzetbe. Ám nem lankadt a budaörsi gárda, csípett, harapott. A Haladás tette a dolgát, higgadtan futballozott, az idő fogyott, semmi nem veszélyeztette a vasiak győzelmét. A mérkőzés végére Hajmási tett pontot, aki egy szép egyéni alakítás végén helyezett precízen a kapuba – éppen annyi hely volt, ahol a labda elfért. Magbiztos győzelmével a Haladás a harmadik helyen zárta az alapszakaszt, és jó formában várhatja a folytatást, a rájátszást.  - Tóth Gábor, Vaol.hu -