Szép játék, de vereség Olaszország ellen
2019.10.27 | 20:40
Szép játék, de vereség Olaszország ellen Játékban felvettük a versenyt a kontinens elitjéhez tartozó olasz válogatottal, de a házigazdák négy góljára csak eggyel tudtunk felelni. Ez azt jelenti, hogy nem jutottunk tovább a vb-selejtező elitkörébe.
Az első félidőben enyhe olasz fölény érződött a vb-selejtező utolsó fordulójában. Ennek ellenére nekünk is megvoltak a helyzeteink, sőt, kaput eltaláló lövéseket is jegyzett a magyar csapat. dsc_5314 A legnagyobb helyzetet Hajmási Milán mutatta be, aki két méterről a kapufát találta el a 12 percben. Egy perccel később szögletet végezhettek el az olaszok, ami után egy kapáslövésből megszerezték a vezetést (1–0). Az utolsó percben pedig egy oldalról belőtt labda landolt a hálónkban, így a házigazdák magabiztos, 2–0-s előnyből várhatták a második félidőt. A szünet után egyik oldalról sem jöttek a nagyobb lehetőségek, válogatottunk pedig a 8. percben öt a négy elleni játékra váltott. Ennek is eredményeként Dróth Zoltán óriási góllal hozta vissza csapatunkat a mérkőzésbe (2–1). A találatot követően az egyenlítés is benne volt a játékunkban, de a 11. percben egy labdavesztést kihasznált ellenfelünk az üres kapuba gurított (3–1). dsc_9785 Nem sokkal később ugyanez a jelenet ismétlődött és a 4–1-es állasról, hiába próbálkozott, nem tudott visszajönni a válogatott, a végeredmény is ez lett. 72239254_2185427114895835_693325794520334336_n– Nagyon fájó vereséget szenvedtünk, hiszen játékban felvettük  a versenyt Olaszországgal, nekünk is megvoltak a lehetőségeink, és elkerülhető gólokat kaptunk. Furcsa egy ilyen színvonalú csapat ellen ezt mondani, de egy elvesztegetett lehetőségnek tartom a mérkőzést. Ma is sokat dolgoztak a fiúk és igazán karakteres játékot mutattak. Egy lépcsőfok hiányzott, amit nem tudtunk megmászni. De erre a csapatra lehet építeni – nyilatkozta a találkozó után Turzó József szövetségi kapitány. A futsal-válogatott decemberben felkészülési mérkőzésen lép pályára, majd januárban az Eb-selejtező következik az együttesnek.
Olaszország - Magyarország 4-1 Vb selejtező mérkőzés Eboli, Olaszország Góllövők: Canal 13., 36. perc, Padilha Goncalves 19. perc Romano 31. perc A csoport másik mérkőzésén Anglia - Fehéroroszország 2-5 A csoport végeredménye: 1. Italy -----------------------3-2-1-0--11--5-7 2. Belarus ---------------------3-2-1-0--10--5-7 3. Hungary ---------------------3-1-0-2---4--6-3 4. England ---------------------3-0-0-3---3-12-0 Forrás: MLSZ.hu

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30
2024.03.07 | 12:15