Szentes-Bíró vezetésével hengerelt hazai pályán a Debrecen
2020.02.09 | 10:02
 Az NBI alapszakaszának utolsó előtti fordulójában a Debrecennel csapott össze a hírös városi alakulat. A találkozót nagyon simán, 7-1-re nyerték a hazaiak. Az első félidő nem is kezdődhetett volna rosszabbul a kék oroszlánok számára, hiszen rögtön gólt kaptak. Egy hosszúra átlőtt labdát Szentes Bíró passzolt az üres kapuba, 1-0. Nem kellett sokáig várni az újabb találatra, egy oldalberúgás után Tóth egyedül maradt a hosszún, Tombácz ugyan még belekapott a lövésbe, de hárítani nem tudott, 2-0. A harmadik gól szinte ugyanolyan volt, mint az előző kettő, a hosszún álló Szentes Bíróra senki nem figyelt, így csak a ketrecbe kellett passzolnia a játékszert, 3-0.  84307653_2952567358111223_2451679688901263360_o A második félidő elején elkezdett ébredezni az SG, Tombácz kidobását Rutai szelídítette meg, megverte a védőjét majd a kapuba bombázott, 3-1. Nem sokáig örülhettek azonban a vendégek, szinte rögtön érkezett a válasz hazai oldalról Szentes Bíró mattolta Tombáczot, 4-1. Ezt követően az SG kulcsjátékosai elfáradtak, és ennek köszönhetően kinyílt az olló, az ötödiket Tóth bombázta elemi erővel a léc alá, a hatodikat Szentes Bíró szerezte egy kipattanó után, az utolsó találatot Szabó jegyezte, miután kicselezte védőjét, és a rövidbe tüzelt, 7-1. Elek Gergő Elek Gergő: - Rengeteget dolgoztak a fiúk az elmúlt hetekben, ez kijött a mérkőzésen. A védekezésünkkel nem voltam maradéktalanul elégedett, főleg a pontrúgások okoztak gondot. Támadásban kiváló teljesítményt nyújtottunk, ezt a lőtt gólok száma is mutatja. A rájátszás szempontjából is nagyon értékes pontokkal gazdagodtunk. DSC_5405 Koós Károly vezetőedző (SG Kecskemét Futsal) : – Nagyon várom már, hogy véget érjen az alapszakasz. Remélem, hogy az új igazolásokkal kiegészülve, ennél többet fogunk tudni nyújtani a rájátszásban. Ez a mérkőzés mentálisan dőlt el, a DEAC jobban akarta a győzelmet, mint mi. Teljesen megérdemelték.   DEAC – SG Kecskemét Futsal 7 – 1 (3-0) 2020-02-07 18:30 Debrecen, Debreceni Egyetemi Sportaréna Vezette: Újhelyi - Katona - Harsányi DEAC: Krajcsi - Szentes-Bíró, Tóth A, Nyeste, Rácz Csere: Dobi, Kántor, Szabó L, Esztergomi, Szabó T, Varga D, Békési Edző: Elek Gergő SG Kecskemét: Tombácz – Csamangó, Kovács, Rutai, Dobosi. Cserék: Váczi, Móra, Récsei, Molnár, Maczelka. Edző: Koós Károly Góllövők: Szentes Bíró 4, Tóth A. 2, Szabó L. M. ill., Rutai.  - Szarvas Zsombor - fotó: DEAC.hu