Szeged győzelem a rajton
2015.05.06 | 07:19
Szeged győzelem a rajton SZTE EHÖK SE – Nyírgyulaj KSE 4-2 (2-1) Szeged, 250 néző. Játékvezetők: Viczián Mátyás, Flinta Zoltán (Csatári Tibor). SZTE EHÖK: Tomnbácz – Bilics, Bullás, Tóth II. A., Szentes Bíró. Csere: Vastag (kapus), Tóth I. A., Csamangó, Fülöp, Deák, Ferenczi, Teimel, Cserenkó. Játékos-edző: Cserenkó Szabolcs. Nyírgyulaj: Pallai – Siska, Pénzes, Kanál, Berecz. Csere: Szentjobbi, Czerula, Fekete, Titkó, Tóth B., Sitku. Vezetőedző: Lukács Tibor. Gólszerzők: Czerula (10′ – öngól), Bullás (18′), Fülöp (27′), Szentes Bíró (27′), ill. Berecz (18′, 36′ – hatméteresből). Sárga lap: Bullás (20′), ill. Pénzes (29′). Jól kezdtek a vendéglátók, Bullás Imre már az első percben megtornáztatta Pallai Gábort, majd a túloldalon Kanál Roland ziccerénél kellett becsúszva mentenie Tóth II. Attilának. A találkozó egészére jellemző volt, hogy a nyírségiek főként Berecz Zsoltra alapozzák támadásaikat, az alapszakasz keleti gólkirályát pedig igen nehezen tudták fogni a szegediek. Cserenkó Szabolcs tanítványai ezzel szemben igazán tetszetős, kombinatív akciókkal rukkoltak elő. Az első gólra végül a 10. percig kellett várni, amikor Fülöp Tibor élesen belőtt labdájába a menteni igyekvő Czerula Zsolt ért bele szerencsétlen mozdulattal, bevéve így saját kapuját. (1-0) Ezt követően átvette az irányítást a Nyírgyulaj, és a 18. minutumban össze is jött az egyenlítés a vendégeknek, egy kontra végén Berecz mattolta Tombácz Róbertet. (1-1) Nem tartott azonban sokáig a fehér mezesek öröme, hiszen Bullás szinte rögtön a következő támadás végén ismét az universitast hozta előnybe. (2-1) Fordulás után Berecz okozott meleg perceket a hazai védelem számára, de Tombáczon nem tudott kifogni több alkalommal sem. A kihagyott lehetőségek kamatostul megbosszulták magukat. A 27. percben Teimel Márk sarkazós lekészítését igen távolról tűzte a hálóba a gólvonalra igyekvő védők között Fülöp Tibor. (3-1) Jószerével fel sem ocsúdtak még a a bekapott gól okozta sokkból a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyeiek, máris újfent a hálójukban táncolt a labda: Szentes Bíró Tamás átlövésébe Pallai csak beleérni tudott, kivédeni azt már nem. (4-1) A találkozó ezen periódusában némiképp össze is zuhant a tetemes hátrányba kerülő Nyírgyulaj, a szegediek többször is növelhették volna a differenciát, de nem tudtak élni a kínálkozó lehetőségekkel. A hajrába érkezve a panaszra okot korábban sem adó iramon még egy fokozatot emeltek a vendégek, megpróbálva pontot menteni a szorult helyzetben. Lukács Tibor több alkalommal is lehívta kapusát, hogy cseremezben mezőnyjátékost küldjön be helyette, de az emberelőnyös szituációk sem hozták meg a kívánt áttörést. Az SZTE EHÖK a hátralévő időben mindössze egyetlen egyszer kapitulált: Bullás kapu előtti kezezését követően Berecz tudott eredményes lenni büntetőből. (4-2) A szegedi együttes így rendkívül fontos győzelmet aratott a feljutásért vívott rájátszás első körében. Az universitas legközelebb szabadnapos lesz, majd a 3. fordulóban, május 18-án a nyugati alapszakaszgyőztes Göcsej látogat az újszegedi sportcsarnokba. A következő mérkőzésen a csoportbab a zalaegerszegiek látogatnak Nyírgyulajhoz. Cserenkó Szabolcs: - Amit egész évben gyakoroltunk, és amit tudunk védekezésben nyújtani, azt kértem ma a srácoktól. A zárt zónavédekezés indokolt volt, hiszen Berecz Zsolt személyében egy nagyon jó centerjátékos szerepelt az ellenfél soraiban. Nagyon jókor lőttük a góljainkat, a második félidei két találatunk jókor jött, illetve ott már váltottunk vegyes védekezésre. Úgy gondolom, így is ült ez azonban a csapatnak, talán lőhettünk volna többet is. Összességében az a véleményen, hogy ez az eredmény egy igazi közönségcsalogató dolog, jó meccset láthatott, aki kijött. Előreviszi az ügyünket, ha ilyen csapatok ellen tudunk pályára lépni. Berecz Zsolt: - A mérkőzés képe alapján győzhettünk is volna, ha a rengeteg helyzetből többet be tudtunk volna rúgni, de egy jó napot kifogó Szegedi kapusnak nem találtuk meg a gyenge pontját! Öngóllal kezdtük a mérkőzést, amire hamar tudtunk válaszolni, de utána megint egy szerencsés góllal a Szeged került előnybe! Ha a helyezetek egyharmadát értékesítsük, akkor nem ez az eredmény. De tudjuk, a fociba nincs ha! Két hazai meccset megnyerjük, amit meg akarunk nagyon, akkor nyugodtan utazhatunk Zalaegerszegre, ahol bármi megtörténhet! szegedma.hu