Számtalan helyzet, tizenegy Mezei-gól!
2015.01.31 | 19:10
Számtalan helyzet, tizenegy Mezei-gól! Számtalan helyzet, tizenegy Mezei-gól A Rubeola nem úszhatta meg a súlyos vereséget Nem jó időben vendégeskedtek Berettyóújfaluban a csömöriek. A hétfői veszprémi fiaskót követően a Mezei-Vill szurkolói érthetően azt várták a kedvenceiktől, hogy a kezdőrúgást követően azon nyomban nekiesnek a Rubeolának és a minimum az, hogy darabokra cincálják azt. A meccsen aztán valódi marcangolás szerencsére nem volt, ám az így is jobbára egy macska-egér párharchoz hasonlított, ahol bizony az egér egyszer-kétszer nagyon közel került a kimúláshoz. A hazai csapat Szabó révén viszonylag hamar, már a harmadik percben beindította a gólgyártást. Trencsényiék a megszerzett vezetést követően is egymás után dolgozták ki a lehetőségeket, helyzeteket, amit azonban rendre ki is hagytak. A nyolcadik percben aztán előbb hatméteresből Rábl volt eredményes, majd néhány másodperccel később Szabó megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját. A helyzetgyártás és kihagyás ezt követően sem állt meg, a Berettyó játékosainak bizony néha egy-két méterről sem sikerült eltalálniuk a csömöriek kapuját. A vendégek jobbára tejes erejüket a védekezésre fordították, ha néha-néha Tihanyi kapuja elé kerültek, komoly veszélyt nem tudtak okozni. A félidő végeredményét a tizenkettedik percben Sántha állította be, mikor négyre növelte a Mezei előnyét. A második játékrészt „élesre reszelt körmökkel" indította a Turzó-csapat és Varsányinak már a nyolcadik másodpercben védenie kellett. Záporoztak a lövések, a vendégek hálóőrének az első húsz percben is volt elég dolga, ami a szünet után még csak tovább gyarapodott. Szerencséjére a Mezeisek hatásosan be lettek oltva gól ellen, a hálóba továbbra sem voltak képesek betalálni. A 26. percig. Amikor aztán beindult a gólhenger. Kevesebb, mint két perc alatt háromszor vették be a Rubeola kapuját, ami érezhetően rendesen meg is rogyasztotta vendégeket. Egy bokszmeccsen hasonló helyzetben talán döntő fölény miatt meg is állították volna a meccset, itt azonban tovább folytatódott a harc, a macska és az egér között. Valószínűleg senki nem gondolta ekkor, hogy a következő két gólt az egér hálátlan szerepét betöltő csömöriek szerzik, pedig így történt. A 33. percben előbb Takó, majd nem sokkal később Józsa vette be Mezei Dávid kapuját. Ez a két találat felért egy bajuszráncigálással, amire a Mezei-Vill ismét kieresztette a karmait és az egy újabb hazai gólsorozatot eredményezett. Gál, Dávid, Lovas, majd újra Gál volt eredményes a hivatalos sorrend szerint, feltéve hogy egyáltalán valaki pontosan követni tudta az egymás után született találatokat. A Mezei-Vill ezzel tizenegy gólig jutott, ám ez csak töredéke volt a valós gólszerzési lehetőségeinek. A tartalékos Rubeola bár lelkesen és sportszerűen futsalozott végig és ezért minden tiszteletet megérdemel, ma nem kerülhette el a súlyos vereséget a kétarcú, időnként agresszívan, motiváltan és könyörtelenül játszó, máskor a helyzeteit nagyvonalúan csak ritkán kihasználó Mezei-Vill FC ellen. MVFC-Berettyóújfalu - Rubeola FC Csömör 11-2 (4-0) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok, 200 néző Jv.: Kormányos II. Gábor, Borbás Bottyán Aurél, Hegyesi Gábor MVFC: Tihanyi Csaba - Nagy Tamás, Rábl János, Dávid Richárd, Lovas Norbert Csere: Mezei Dávid, Komáromi Péter, Gál István, Sánta János Attila, Trencsényi János, Szabó Péter, Faragó Lajos Edző: Turzó József Rubeola FC: Varsányi Áron - Józsa Tamás, Szűcs Attila, Jenei Ottó, Tihanyi Ármin Csere: Tősér Gábor, Juhász Máté, Takó Csaba, Gyárfás Tamás Edző: Takó Csaba Gólszerzők: Dávid Richárd 3 ('26, '27, '38), Lovas Norbert 2 ('26, '39), Szabó Péter 2 ('3, '8,), Gál István 2 ('38, '40), Rábl ('8), Sánta János Attila ('12) ill. Takó Csaba ('33), Józsa Tamás ('37) Turzó József (MVFC): Ez egy olyan mérkőzés volt, amikor támadásban nagyon sokat hozzátettünk és a helyzetkialakításig, a gólvonalig nagyon szépen eljutottunk. Ott viszont, mintha be lettünk volna gól ellen oltva - mondom ezt annak ellenére, hogy rúgtunk tizenegy gólt. Mégis úgy gondolom, hogy ezen a téren lehet némi hiányérzetem. Mondanám, hogy saját tapasztalatból átsegítem a játékosaimat ezen a krízisen, de sajnos én sem voltam egy nagy góllövő... Úgyhogy majd összedugjuk a fejünket és megoldjuk valahogy ezt a problémát! Visszanyerjük az önbizalmunkat és azok is, akik korábban ontották a csapatunk góljait, ők is megtalálják a góllövő cipőjüket. Ez ma nem ütött vissza, szemben az előző mérkőzéstől. A nagyon fontos mérkőzéseken azonban nem szabad kihagynunk az ilyen helyzeteket. Takó Csaba (Rubeola FC): Ezer sebből vérzünk, nyolc hiányzónk volt a mai mérkőzésen, volt 16-17 éves játékosunk a pályán és nagyjából erre lehetett számítani. Úgy gondolom, hogy a mérkőzés nyolcvan százalékában helytálltunk, volt viszont mindkét félidőben egy-egy rövidzárlat, amit nem bírtunk el. Ebben nyilván az edzéskülönbség is közrejátszik, hiszen a hazaiak talán háromszor annyit edzenek, mint mi, ez pedig a mérkőzések végén még inkább kiütközik. Mi igyekeztünk megfelelni a magunk módján a közönség elvárásainak is, megtettünk mindent, hogy egy jó futsal mérkőzést lássanak.  - Molnár Ákos, Berettyóhír.hu -