Szalkai Kitti nélkül is győzött a Tolna
2020.03.08 | 20:35
Szalkai Kitti nélkül is győzött a Tolna A felsőházba kerülés szempontjából fontos mérkőzést játszották Tolnán, ahol a hazai együttes Tolna-Mözs a Gyulai Amazonokat fogadta. Mindössze 3 pont volt a különbség a csapatok között a találkozó előtt, így várható volt, hogy nyílt sisakos játékot eredményez az összecsapás. Ugyan hiányzók akadtak mindkét oldalon, és egyik csapat sem mondhatta el, hogy legerősebb keretével lépett volna pályára, ennek ellenére az első félidő, noha 0-0-s döntetlennel ért véget, igen fordulatosra sikerült.

A két kapus, Deczki Vanda és Palócz Mónika szenzációs napot fogott ki, sorra halmozták a bravúrokat a hálóőrök. A második félidőben egy 2 perces fegyelmezetlenséget használtak ki a hazaiak, a gyulai csapat rövidzárlatát két góllal is büntette Bajcsy Krisztina. A gyulai csapat többször is 1-1-ben vezette a labdát a kapusra, de nem tudtak túljárni a vendéglátó kapus eszén. Újabb gólra a 36. percig kellett várni, Vámosi Georgina értékesítette helyzetét, így máris 3 gól volt a különbség a két csapat között. Lázár Aliz, a gyulai csapat fiatal reménysége ugyan a 38. percben, ha szerencsésen is, de megszerezte első NBI-es találatát, de ez már csak korrigált az eredményen, így 3-1-es végeredménnyel zárult a találkozó. WSH-Palmfood Tolna-Mözs – Gyulai Amazonok 3-1 (0-0) Tolna, Városi Sportcsarnok WSH Tolna-Mözs: Deczki Vanda - Vámosi Georgina, Szöllős Alexandra, Horváth Hanna, Bajcsy Krisztina Csere: Wiesner Dalma, Nagy Noémi, Csapó Orsolya Edző: Nagy Roland Gyulai Amazonok: Palócz Mónika - Kurai Nikolett, Balogh Noémi, Sovány Liza, Molnár Ágnes Csere: Szerb Katalin, Mázik Flóra, Lázár Aliz, Mátyás Tímea Edző: Molnár Zoltánné Gólszerzők: Bajcsy Krisztina (2), Vámosi Georgina illetve Lázár Aliz Nagy RolandNagy Roland: - Sok hiányzó ellenére, úgy gondolom, hogy az egész mérkőzésen kézben tartottuk és irányítottuk a mérkőzést, és megérdemelten tartottuk itthon a három pontot! Gratulálok a csapatnak! Szalkai Kittinek mielőbbi felépülést kívánok, várjuk vissza a csapatba! 2019_vezetőedző_Molnár_ZoltánnéMolnár Zoltánné: - Nem indultunk túl jó előjelekkel a mai mérkőzésre, a hiányzóink mellett több játékos betegen vállalta a mai mérkőzést. Ennek ellenére a csapat, amit tudott, véghez vitt a pályán, döntő momentumokban nem tudtunk gólt, gólokat szerezni. A helyzeteink meg voltak, úgy gondolom, a döntetlen reálisabb lett volna. Nem lehet, hogy a lányoknak néhány percre kihagyjon a figyelme, nem az első mérkőzés, hogy góllal bünteti ellenfelünk a fegyelmezetlenségünket.