Szakadékban a Veszprém
2015.05.19 | 07:34
A szétesően játszó veszprémi futsalcsapat 7-1-re kikapott a vendég Dunaferrtől, így lemondhat a dobogóról szőtt álmairól.
Két körrel a végelszámolás előtt a hatodik helyen álló Dunaferrt fogadta a negyedik helyezett 1. Futsal Club Veszprém az élvonal felsőházi rájátszásában. A bakonyiak múlt heti vereségüknek köszönhetően rendkívül nehéz helyzetbe kerültek a bronzéremért folytatott harcban. Ráadásul a Haladás ellen nemcsak a három pont veszett oda, hanem a gárda első számú gólfelelőse, a térdsérülést szenvedő Tatai József is kidőlt az idény hátralévő részére. A veszprémiek birtokolták többet a játékszert a találkozó elején, de igazán veszélyes lehetőséget nem sikerült kialakítaniuk. A vendégek játékosa, Szabó Gergely aztán segített az 1. FCV együttesén, miután a 6. percben bevette a saját kapuját. Boromisza Gábor meg is duplázhatta volna a fórt, de Rigó védte a ziccert. A dunaújvárosiak aztán – Nagy Roland révén – másodpercekkel később gólra váltották az első lehetőségüket. A 14. minutumban egy rendkívül szerencsétlen találattal szerzett vezetést a vendég alakulat: Ivacs lövése a kapufáról Sárdira, onnan pedig a gólvonal mögé pattant (1-2). A játékrész hátralévő részében is a Veszprém támadott többet, de mindezt rendkívül pontatlanul tette, így az állás már nem változott. Még két perc sem telt el a második félidőből, amikor egy szép támadásvezetés végén Safar mattolta Sárdit. Kisvártatva pedig még nagyobb bajba került a Veszprém, az egymás után két szabálytalanságot elkövető Vast ugyanis kiállította a játékvezető. Az emberelőnyös helyzetet gólra is váltotta a rivális, Sárdi jókora potyát kapott a rövidbe. Érkezett is Schmidmajer, aki azonnal főszereplővé vált. Csapatának ugyanis összejött a hatodik szabálytalansága, az ellenfél így tízméterest lőhetett. A kísérletet védeni tudta a cserekapus, azonban a hatoson kívül ért a játékszerhez, így újabb büntetőt lőhetett az Újváros. Ezt pedig – immáron a hatosról – be is vágta Schranz (29. perc: 1-5). A játékrész második felében vészkapussal támadott a Madarász-csapat, ami sajnos ezúttal sem sült el jól. Nagy Roland lőtt a saját térfeléről üres kapuba, majd Cosmin alakította ki az 1-7-es végeredményt a 33. minutumban. Ekkora már teljesen szétesett a hazai alakulat játéka, amely teljesen ismeretlen arcát mutatta a publikumnak.   Futsal NB I, rájátszás az 1-6. helyért, 8. forduló: 1. FC Veszprém–Dunaferr 1-7 (1-2) Március 15. utcai sportcsarnok, 350 néző. Vezette: Ábrahám, Vass. Veszprém: Sárdi – Németh P., Tar, Bánfalvi, Vas. Csere: Schmidmajer (kapus), Finta, Boromisza G., Boromisza D., Gulyás, Bényi, László. Vezetőedző: Madarász János. Dunaújváros: Rigó – Szente, Schranz, Nagy A., Nagy R. Csere: Ivacs, Cosmin, Huber, Fekete, Safar, Aradi, Szabó. Vezetőedző: Baranyai Pál. Gólszerzők: Szabó G. (6. öngól), ill. Nagy R. (9., 32.), Ivacs (14.), Safar (22., 27.), Schranz (29.), Cosmin (33). Kiállítva: Vas (25.). Madarász János: – A mai mérkőzésen kiderült, hogy nem hullámvölgyben, hanem egy elképesztő mélységű szakadékban vagyunk. Ismét dekoncentráltan és önbizalom nélkül játszottunk. Gratulálok a Dunaferrnek a mai teljesítményéhez és a győzelemhez. Sportolók vagyunk, s a sportolóknak ilyen kell megmutatni, hogy van tartásuk. Nem kell lehorgasztani a fejünket, tesszük tovább a dolgunkat, nem fogunk megtörni. Elnézést kérünk a közönségünktől az okozott csalódás miatt. Baranyai Pál: – Úgy gondolom, hogy ez már kijárt nekünk, hiszen rengeteg olyan meccsen vagyunk túl, amikor jól játszottunk, s mégis sírva ballagtunk haza. Természetesen nincs ekkora különbség a két fél között, a Veszprém a bajnokság egyik legjobb együttese. Akaratban és helyzetkihasználásban azonban ma ellenfelünk fölé nőttünk, s megérdemelt győzelmet arattunk. Forrás: www.vehirsport.hu