Nagy csata volt - Ismét gólzáporral nyert a Haladás
Szombathely - Az NB I-es futsalbajnokság 6. fordulójában a Swietelsky-Haladás VSE a Vasast fogadta, és verte meg nagy csatában.

Swietelsky-Haladás VSE-Vasas Futsal 7-4 (4-0)
Szombathely, 400 nézõ, vezette: Horváth Z., Ábrahám (Juhász).

HVSE: Tyukász - GYURCSÁNYI, Vidák, Öreglaki, Márkus.
Csere: NÉMETH P., Horváth P., Gulyás-Kovács, Borsi, Hajmási, Biró, Kiss M.
Edzõ: Marcos Angulo.

Vasas: Kovács Á. - Szalay, Nagy, Sivák, Szeghy.
Csere: Boznánszky, Schönaver, Molnári, Szemán, Ruzicska.
Játékos-edzõ: Sivák Péter

Gólszerzõk: Németh P. (3., 28.), Vidák (4., 28.), Öreglaki (12.), Horváth P. (13.), Márkus (40.), ill. Szeghy (22.), Sivák (24., 37.), Boznánszky (31.)

A találkozót bátran kezdte a Vasas, nekiesett a vendéglátónak, érezhetõen sikerült is meglepnie a Haladást. A zöld-fehérek a labdát is nehezen hozták ki a térfelükrõl, de a rutinos Németh Péter révén mégis õk szereztek vezetést. Majd Vidák egy szerencsés góllal megtoldotta az elõnyt (4. perc: 2-0). A fõvárosiak hátrányban sem változtattak a játékstílusukon: letámadtak, sokat futottak, keresték a párharcokat. Ám a Haladás ekkor már rendezte a sorait, szervezetten, nyugodtan futballozott. Nem is igen jutott el helyzetig a Vasas. A Haladás viszont kíméletlen volt a kapu elõtt: sorra dolgozta ki a helyzeteket, és lõtte a gólokat. Megnyugtató hazai elõnyt mutatott az eredményjelzõ a szünetben (20. perc: 4-0).

Fordulás után a Vasas egy megpattanó lövéssel rögtön szépített, majd egy kontrát is gólra váltott - így váratlanul visszajött a meccsbe (24. perc: 4-1). A Haladás nehezen pörgött fel, Tyukász kapusnak akadt dolga bõven. De mielõtt igazán forró lett volna a helyzet Németh Péter ismét a kapuba talált, és Vidák sem akart lemaradni tõle (28. perc: 6-2). A Vasas nem adta fel, harcolt, sikerült is szépítenie (31. perc: 6-3). Az utolsó percekben vészkapussal rohamozott, és faragta a hátrányát (37. perc: 6-4). A Haladás a végén még hibázott egy kisbüntetõt, de a gyõzelme nem forgott veszélyben, sõt, még maradt egy hazai gól az utolsó pillanatra is. Zsinórban harmadik bajnokiját nyerte meg a remek formában lévõ HVSE.

Marcos Angulo: - Úgy tûnt, hogy sima meccs lesz, ám túlságosan megnyugodtunk, a Vasas élt a lehetõséggel, visszajött a meccsbe. De aztán rendeztük a sorainkat, és végül biztosan nyertünk. Jól kezdtük a bajnokságot, ott vagyunk az élmezõnyben, elégedett vagyok! Gratulálok a Vasasnak is, mert egy pillanatra nem adta fel, nagy harcra kényszerített minket.

Sivák Péter: - Közönségszórakoztató, jó meccset játszottunk, de sajnos a meccs elejébe bealudtunk. Hoztunk egy jó átlagot, helyenként jól is játszottunk, de a Haladás megérdemelten nyert. Mi megyünk tovább a megkezdett úton.