Swietelsky-Haladás VSE-MVFC Berettyóújfalu 2-4
2014.12.09 | 00:00

Nagy csatát vívtak

Kikapott a bajnoki címvédõtõl a Haladás VSE

Az NB I-es futsalbajnokság 11. fordulójából elmaradt bajnoki pótlásán a Swietelsky-Haladás VSE haza pályán kapott ki nagy csatában a bajnok Berettyóújfalutól.

Swietelsky-Haladás VSE-MVFC Berettyóújfalu 2-4 (0-2)

Szombathely, 500 nézõ,
vezette: Farkas, Wittner (Stumpf).

HVSE: Tyukász - Gyurcsányi, Borsi, Vidák, Öreglaki.
Csere: Németh P., Horváth P., Márkus, Hajmási, Biró.
Edzõ: Marcos Angulo.

Berettyóújfalu: Tihanyi - Trencsényi, Gál, Lovas, Rábl.
Csere: Nagy T., Dávid, Siska, Nagy I., Szabó, Birinyi.
Edzõ: Turzó József.

Góllövõk: Öreglaki (29.), Németh P. (31.), ill. Nagy I. (6.,), Nagy T. 2 ( 29., 38.), Birinyi (14.).

Kiállítva: Hajmási (23.).

A remek erõt képviselõ címvédõ Berettyóújfalu letámadta a házigazdát, erõs tempót diktált. De kivédekezte a nehéz perceket a Haladás, és jutott erõ néhány ellentámadásra is. Ám egy kapu elõtti kavarodásból megszerezte a vezetést a vendég. A Haladás szinte rögtön egyenlíthetett volna, Márkus labdája a kapufán csattant. A Berettyó is egy kapufával jelezte, hogy benne van a gól a játékában. Egy ígéretes hazai helyzetnél Tihanyi kapus a hatoson kívül védett kézzel, sárga lapot kapott érte, a szombathelyi kispad pirosat reklamált... Gyurcsányi lökete is súrolta a kapufát. De erre a hazai helyzetre már góllal válaszolt a Berettyó, egy szépen kijátszott akció végén került a hazai hálóba a labda (14. perc: 0-2). Ekkor már magabiztosan játszott a Berettyó, uralta a meccset. Kellett a szünet a hazaiaknak.

Fordulás után nagy lendülettel vetették bele magukat a csatába a szombathelyiek - egybõl vészkapussal nyitottak. Szûk két percen belül három (!) komoly ziccert is kidolgoztak, és ki is hagytak. Aztán egy meglehetõsen erõs játékvezetõi ítélet borzolta a kedélyeket: a félpályán labdát vesztõ Hajmási rántotta le emberét, amiért egybõl pirosat kapott. Az emberhátrányt kivédekezte a felpaprikázott Haladás, majd folytatta a küzdést. Egy vészkapus akcióból Öreglaki szépített (29. perc: 1-2). De csak néhány másodpercig örülhettek a hazai drukkerek, ugyanis harmadszor is betalált a bajnok (1-3). Németh Péter remek egyéni alakításával zárkózott a Haladás (31. perc: 2-3) - nem adta fel a házigazda. Igaz, a Berettyó közben „fogyott": Trencsényi még az elsõ félidõ elején, Gál pedig a második játékrész közepén sérült meg.

Szorult a fáradni látszó, sokat hibázó vendégcsapat, rohamozott az egyenlítésért a Haladás. De a jobbnál jobb helyzeteit is elpuskázta. A Berettyó pedig gyorsan elvégzett egy ajándékba kapott szabdrúgást (a hazaiak még értetlenkedtek, reklamáltak), amibõl gólt szereztek (38. perc: 2-4). Innen már nem volt visszaút a hazainak. A Haladás jól játszott, jól küzdött, de végül a Berettyó, ha nehezen is, de érvényesítette a papírformát.

Marcos Angulo: - Büszke vagyok a csapatomra, a fiúk mindent elkövettek, hogy meglepetést okozzanak. Remélem, hogy egyszer a csapatom megkapja a tiszteletet a játékvezetõktõl. Van videó a meccsrõl, meg lehet nézni, hogy mit mûveltek a bírók... Ellenfelünknek természetesen gratulálok.

Turzó József: - Sok a sérültünk, kevesen vagyunk, jelenlegi állapotunkban nagyon értékes gyõzelmet arattunk. Nem játszottunk jól, az ellenfélnek sok komoly helyzete volt - ezúttal sajnos nem voltunk elég frissek.