Swietelsky-Haladás VSE–FC Veszprém 3-1
2015.02.16 | 21:06
Swietelsky-Haladás VSE–FC Veszprém 3-1 Váratlan zöld-fehér diadal Parádés győzelemmel zárta az alapszakaszt a Swietelsky-Haladás VSE NB I-es futsalcsapata, miután az utolsó 18. fordulóban nagy csatában legyűrte Veszprémet. A Haladásból Gyurcsányi Zsolt és Öreglaki Norbert eltiltás miatt hiányzott, mint ahogyan a tréner, Marcos Angulo is. Dürgő Péter pedig sérülés miatt hagyta ki a – hazaiak számára egyébként már tét nélküli – meccset. Swietelsky-Haladás VSE–FC Veszprém 3-1 (0-1) Szombathely, 400 néző, vezette: Baghy, Kovács (Zimonyi). HVSE: Tyukász – Borsi, Horváth P., Hajmási, Vidák. Csere: Hegyesi, Németh P., Biró, Vlasics, Horváth, Matyi, Sipos Megbízott edző: Bánfalvi Zsolt. Veszprém: Reveland – Finta, Tatai, Németh P.,Tar. Csere: Schmidmayer, Boromisza D., Bényi, Bognár, Bánfalvi B. Edző: Madarász János. Gólszerzők: Borsi (32.), Hajmási (34.), Vidák (40.), ill. Tatai (8.). A felforgatott Haladás bátran kezdett, érezhetően meglepte esélyesebb, jó formában lévő, jó erőt képviselő ellenfelét. De a Veszprém gyorsan rendezte a sorait – ezt egy kapufával jelezte. Pörgős iramot diktáltak a felek. A Veszprém pedig szép lassan átvette az irányítást, a Haladás védekezésre kényszerült. Nem hatott meglepetésként, hogy a vendég megszerezte a vezetést. És nem lassított, egészpályás letámadással űzte, hajtotta a házigazdát. Jól küzdött, de nehezen került helyzetbe a HVSE. A félidő hajrájában óriási ziccert rontott a Haladás, a Veszprém pedig másodszor, majd harmadszor is eltalálta a kapufát. Maradt a 0-1. Szerencséjük volt a hazaiaknak. A második félidő viszont komoly szombathelyi helyzetekkel kezdődött. A folytatásban is gólveszélyesebben játszott a Haladás, most már akadt dolga Reveland kapusnak is. Már nem tűnt olyan magabiztosnak a Veszprém. Hajtott az egyenlítésért a Haladás, ami össze is jött: Borsi egy okos góllal egalizált is (32. perc: 1-1). Parázs meccs kerekedett a csatából, mindkét fél a győzelemért hajtott. Hajmási pedig egy szabadrúgásvariáció végén megszerezte a vezetést a zöld-fehéreknek (34. perc: 2-1) Izgalmasra sikeredett a hajrá, komoly erőket mozgósított a Veszprém a gólért, de a vasiak kontráiban is komoly veszély rejlett. Az utolsó bő két percben a vendégek vészkapussal rohamoztak. A meccs végére Vidák tett pontot, amikor egy elcsent labdával az üres kapuba gyalogolt. Meglepő, bravúros győzelmet aratott a HVSE. Bánfalvi Zsolt: – Nagy taktikai csata zajlott a pályán, így kevésbé volt látványos a meccs, de nagyot küzdöttünk. Szerintem megérdemelt győzelmet arattunk. Az egész csapat dicséretet éredemel. Madarász János: – Magunkat vertük meg, a helyzetek alapján nyernünk kellett volna. Minden játékosommal meg vagyok elégedve.  - Tóth Gábor, Unger Tamás -