Swietelsky-Haladás VSE-Aramis SE 9-8
2014.10.20 | 00:00

Nagy csata, nagy zöld-fehér siker

Remek meccset játszott, nyolc gólt rúgott a HVSE
Az NB I-es futsalbajnokság 8. fordulójában a Swietelsky-Haladás VSE parádés meccsen, nagy csatában gyõzte le a vendég Aramist.

Swietelsky-Haladás VSE-Aramis SE 9-8 (4-4).
Szombathely, 400 nézõ, NB I-es futsalmérkõzés, vezette: Kovács G., Baghy (Stárics).

HVSE: Tyukász - Gyurcsányi, Horváth P., Vidák, Öreglaki.
Csere: Németh P., Borsi, Hajmási, Márkus.
Edzõ: Marcos Angulo.

Aramis: Sikur - Frank T., Horváth N., Hosszú, Csopaki.
Csere: Roni, Korozmán, Sebestyén, Takács, Horváth Sz.
Játékos-edzõ: Frank Tamás.

Gólszerzõk: Németh P. 3 (5., 15., 26.), Vidák 2 (9., 40.) Gyurcsányi (18.), Öreglaki (22., 32.), Márkus (26.), ill. Korozmán (16.), Hosszú 2 (17., 21.), Roni 2 (19., 32.), Takács (20.), Horváth Sz. (21.), Csopaki (31.).

Kezdésként az Aramis beásta magát a kapuja elé. A vendégek térfelén zajlott a játék, a szombathelyieknél volt többe a labda. Végül Németh Péter feltörte a reteszt (5. perc: 1-0). A budaörsiek rögtön feljebb tolták a játékukat. Akadt dolga mindkét kapusnak, de a HVSE megérdemelten növelte elõnyét (9. perc: 11-15). Az Aramis rögtön idõt kért. De hiába, sorjáztak a hazai helyzetek. Így Németh Péter második gólja nem esett váratlanul (15. perc: 3-0). Váratlanul szépített viszont az Aramis egy kontrából. Majd egy megpattanó lövés is a hazai kapuba csorgott (17. perc: 3-2). Úgy tûnt, hogy Gyurcsányi és Roni gólváltása zárja le a mozgalmas elsõ félidõt, de az utolsó pillantban a nagyot küzdõ Aramis egyenlített. (20. perc: 4-4).

A második félidõt pedig rögtön egy átlövésgóllal nyitotta, majd kontrából is betalált (22. perc: 4-6). Öreglaki szépített gyorsan a Haladásnak, a remek napot kifogó Németh Péter pedig egyenlített (26. perc: 6-6). Márkus ritkán láthat nagy góllal jelezte, meg akarja nyerni a meccset a Haladás. A nagy rohanásban potyogtak a gólok (32. perc: 8-8), nem bírtak egymással a felek. Gyûrte, nyomta ellenfelét a Haladás, de kihagyta a helyzetei, az Aramis pedig veszélyesen kontrázott. Harminc másodperccel a lefújás elõtt Vidák rúgott gól (9-8) - ezzel meg is nyerte a meccset a HVSE. Óriási csatában csikarta ki a három pontot a zöld-fehér gárda.

Néhény napja az aramis szombathelyen ütöttek ki a Magyar Kupából a Haladást. A zöld-fehérek most nemes bosszút álltak.

Marcos Angulo: - Ezen a meccsen biztos, hogy jól szórakoztak a nézõk. Lõjük a gólokat, nyerjük a meccseket, igyekszünk kiszolgálni a szurkolókat. Elégedett vagyok a fiúkkal, nagyot küzdöttek!

Frank Tamás: - A kevesebbet hibázó csapat nyerte a közönségszórakoztató, gólgazdag meccset.