Swietelsky-Haladás VSE -Újszegedi TC 8-2
2014.08.25 | 00:00

Nagyszerû, látványos, gólerõs hazai játék

A 2014/2015-ös NB I-es futsalbajnokság második mérkõzésén a Swietelsky-Haladás VSE remek játékkal verte a vendég Szegedet.

Swietelsky-Haladás VSE -Újszegedi TC 8-2 (5-0)
Szombathely, 400 nézõ, vezette: Horváth Z., Ábrahám (Czinder).

HVSE: Tyukász - Gulyás-Kovács, Gyurcsányi, Horváth P., Öreglaki.
Csere: Matyi (kapus), Németh P., Vidák, Borsi, Bíró, Kiss, Hajmási, Rácz.
Edzõ: Marcos Angulo.

Szeged: Halász - Tóth, Bánóczky, Ondrejó, Juhász.
Csere: Ferenczi, Balogh, Berndt, Mészáros, Gajdics.
Játékos-edzõ: Brinszky Adrián.

Góllövõk: Gulyás-Kovács (2.), Gyurcsányi 2 (11., 32.), Öreglaki 2 (13., 19.), Vidák (15.), Németh P. 2 (23., 34.), ill. Juhász (27.), Tóth (32.).

Alaposan bekezdett a Haladás: Gyurcsány lökete már az elsõ percben a kapufán csattant, de csak a 2. percig húzta a Szeged. A vendégek nem tudták megtartani a labdát - igaz, harcoltak becsülettel. A hazaiak kihagyták a helyzeteiket, és olykor-olykor elvitte õket a hév - vagy talán a bizonyítási vágy. Az egyre összeszedettebben játszó Szeged pedig jelezte, nem áldozati báránynak érkezett, remek kontrákat vezetett, így a mérkõzés közepén már akadt dolga Tyukász kapusnak is. A nagy rohanásban aztán a jó formában játszó Gyurcsányi növelte a hazaiak elõnyét (11. perc: 2-0). A második hazai gól megroppantotta a Szegedet, sorozatban kapta a gólokat - pedig a HVSE több ziccert is elpuskázott. Kellet a szünet a vendégeknek, de ekkor már úgy tûnt, hogy eldõlt a mérkõzés sorsa, a házigazda ugyanis komoly elõnnyel vonulhatott pihenõre (20. perc: 5-0).

Parádés elsõ félidõvel rukkolt elõ a HVSE. Ráadásul a szombathelyiek fordulás után sem lassítottak. Letámadtak, sokat futottak, agresszívan, gólra törõen játszottak. A Szeged nehezen tartotta a lépést. De múltak a percek, a házigazda pedig egy kiengedett. Vagy gyakorlásra használta a maradék idõt - és kapott mindenki elég lehetõséget a bizonyításra (32. perc: 6-2). A hajrát viszont ismét megnyomta a nagy kedvvel játszó HVSE. Az új, formálódó Haladás, és az új szombathelyi edzõ jól vizsgázott.

Marcos Angulo: - Nagyon boldog és elégedett vagyok! A fiúk keményen dolgoztak az elmúlt hónapban, megérdemelték ezt a szép sikert. Remélem, hogy a nézõk jól szórakoztak, és bízom benne, hogy meccsrõl meccsre több szurkolónk lesz. Mindenki jól játszott!