Swietelsky-Haladás VSE- Rubeola FC Csömör 5-4
2014.12.16 | 00:00

Nagy csata volt
Komoly hátrányból nyert a Haladás

Az NB I-es futsalbajnokság idei utolsó játéknapját gyõzelemmel tudta le a Swietelsky-Haladás VSE, nagy csatában gyûrte le a vendég Csömört.

Swietelsky-Haladás VSE- Rubeola FC Csömör 5-4 (1-1)
Szombathely, 400 nézõ, vezette: Kovács G., Kovács G., Janitz

HVSE: Tyukász - Gyurcsányi, Borsi, Vidák, Öreglaki.
Csere: Németh P., Horváth P., Márkus., Vlasics, Matyi, Bíró R., Farkas D.,Tompa, Koronczai
Edzõ: Marcos Angulo.

Csömör: Varsányi - Józsa, Szûcs, Jenei, Varga.
Csere: Érsek, Tõsér, Husz.

Gólszerzõk: Gyurcsányi (12.), Márkus (32., 34.), Vidák (38.),
Öreglaki (39.), ill. Józsa (19.)., Jenei (21., 29.), Érsek (24.).

A Csömör mindössze hét mezõnyjátékossal, egy kapussal érkezett Szombathelyre, és klasszikus edzõ sem ült a vendégek kispadján. Ennek megfelelõen az amúgy is esélyesebb házigazda nyitotta bátrabban a meccset. A vendégek beszorultak saját térfelükre, alig-alig volt náluk a labda - de szervezetten védekeztek, és a Varsányi kapus is remek formában volt. Nehezen talált fogást ellenfelén a Haladás. Végül csak megtört a jég: Gyurcsányi átlövésbõl volt eredményes (12. perc: 1-0).

A folytatásban szinte kizárólag a csömöri kapu elõtt pattogott a labda. De a hazaiak könnyelmûen eltékozolták a helyzeteiket, amiért járt a büntetés, nem sokkal a lefújás elõtt a vendégek egy kontrából váratlanul egyenlítettek. Fordulás után egy perc sem telt el, és máris vezetett a Csömör, ismét kontrából volt eredményes a vendég. Ébresztõ! - hangzott el a lelátóról. Felbátorodott a Rubeola, elvesztette a fonalat, rendkívül sok hibával, körülményesen játszott a HVSE. Aztán egy oldalberúgást nem tudott kivédekezni a vendéglátó, amibõl szép gólt rúgott a Csömör - már a harmadikat (24. perc: 1-3).
Érett a meglepetés. Gyurcsányi két kapufája is jelezte, hogy ezen a meccsen semmi nem akar összejönni a hazaiaknak. Jenei viszont közelrõl ismét nem hibázott, amikor a vasi kapuba terelte a szöglet után ide, oda pattogó lecsorgót (29. perc: 1-4). Rögtön vészkapusra váltott a HVSE. Márkus találta meg a góllövõ cipõjét, két találatával visszahozta a meccsbe a Haladást (34. perc: 3-4).

Nagyon kitámadtak a hazaiak, így akadt lehetõsége a vendégeknek is, ennek ellenére Vidák egyenlített (38. perc: 4-4)! Fáradni látszott a vendég, a gyõzelemért rohamozott a Haladás. Öreglaki látványos gólja után pedig felrobbant a csarnok, ugyanis átvette a vezetést a házigazda (39. perc: 5-4). És innen már nem engedte ki a kezébõl a gyõzelmet a HVSE.

Marcos Angulo: - Nagyon örülök az eredménynek. Jár a gratuláció a fiúknak, mert nagyon nehéz helyzetbõl álltak talpra, és nyerték meg a meccset. Még soha nem láttam, hogy egy csapat ennyi helyzetet kihagy, legalább 20-25 komoly ziccerünk volt. Csapatként nyertünk, mindenkivel elégedett vagyok.

Smeló Dávid: - Sajnos nem tudtuk kivédekezni az öt a négy elleni játékot. Kikaptunk, de ettõl függetlenül, aki itt volt, az dicséretet érdemel.