Swietelsky-Haladás VSE -Debreceni EAC FC 7-8

Gólzápor és debreceni gyõzelem Szombathelyen

Swietelsky-Haladás VSE -Debreceni EAC FC 7-8 (2-4)
Szombathely, 200 nézõ, NB I-es futsal mérkõzés, alsóházi rájátszás, vezette: Solymosi, Czene-Joó (Kovács).

HVSE: Lugosi - Vidák, Borsi, Gyurcsányi, Horváth P.
Csere: Hajmási, Halmos, Bánfalvi, Bíró, Rácz.
Edzõ: Pálmay Tamás.

DEAC: Pallai - Angyalos, Fekete, Nagy, Berecz.
Csere: Kiss, Fábri, Fülep, Tar.
Edzõ: Darányi Antal.

Gólszerzõk: Horváth P. 2 (11., 28.), Vidák (13.), Halmos (26.), Bíró (28.), Hajmási (34.), Borsi (39.), ill. Fülep 2 (6., 12.), Berecz 3 (10., 18., 37.), Nagy (22.), Fábri 2 (33., 34.).

Nagy lendülettel kezdett a Haladás, a Debrecen védekezésre kényszerült. Sorjáztak a hazai helyzetek, mégis egy kontrából a vendégek találtak kapuba (6. perc: 0-1). Hajtott, de inkább küszködött a szombathelyi gárda. Az egyre magabiztosabb DEAC pedig egy oldalberúgás után csendesen növelte az elõnyét (10. perc: 0-2). Nagy rohanással, gólzáporral folytatódott a meccs, a HVSE ott loholt ellenfele nyomában (13. perc: 2-3). Érett a hazai egyenlítés, de ehelyett bosszankodó szombathelyi játékosok (18. perc: 2-4) vonulhattak szünetre.

Fordulás után mindkét csapat bátor, nyílt játékkal rukkolt elõ. Egy megpattanó, szerencsés góllal a DEAC gyorsan megnyugtatóvá tornázta az elõnyét (22. perc: 2-5). De nem adta fel a házigazda. Olyannyira nem, hogy sikerült kiegyenlítenie (28. perc: 5-5). Majd a vendégek, aztán a hazaiak, utánna kétszer ismét a vendégek kapufáján csattant a labda. Közben egyre feszültebb lett a hangulat. Aztán beindult a gólesõ, a hajrának a DEAC futhatott neki elõnybõl (34. perc: 6-7). Vidák (ismét) kapufát, Berecz gólt rúgott, eldõlni látszott a meccs (37. perc: 6-8). Az utolsó percekben vészkapussal rohamozott a Haladás - de csak  szépítésre futotta (39. perc 7-8).

A Haladás mindent elkövetett a gyõzelemért, de ezen az estén nem játszott jól, és szerencséje sem volt - ezt jelzi a négy hazai kapufa. A DEAC rendkívül motiváltan, szervezetten futsalozott, nem érdemtelenül vitte el a három pontot.

Pálmay Tamás: - Küzdöttünk, aratunk, de nem játszottunk jól. Nem érdemeltünk gyõzelmet.
Darányi Antal: - Ezzel az idegenbeli bravúrgyõzelemmel nyílttá tettük az egyenes bennmaradást. Gratulálok minden játékosomnak, nagyot küzdöttek a fiúk.