2014.03.03 | 00:00

Fotó: Maitz Kinga

Hiába küzdöttek
A vendég Aramis gyõzte le a Haladást
Szombathely  - Vereséggel zárta az NB I-es futsalbajnokság alapszakaszát a Swietelsky-Haladás VSE.

Swietelsky-Haladás VSE -Aramis SE 3-4 (1-4)
Szombathely, Rohonci út, 300 nézõ, NB I-es futsalmérkõzés, vezette: Kovács, Márton, Babos.

HVSE: LUGOSI - BÍRÓ. Hajmási, HORVÁTH P., Kondor.
Csere: Halmos, Vidák, Borsi, Szalai, Németh P., Gyurcsányi.
Edzõ: Pálmay Tamás.

Aramis: SIKUR - NÉMETH P., Frank P., Frank T., Birinyi.
Csere: Takács, Tóth, Szimcsák, Gorjanácz, Bálint.
Játékos-edzõ: Frank Tamás.

Gólszerzõk: Horváth P. (18.), Vidák (26.), Halmos (38.), ill. Takács (3.), Gorjanácz (11.), Frank T. (15.), Bálint (20.).

A hazaiktól Czeglédi sérülés miatt hiányzott, Bánfalvi pedig pihenõt kapott. A szombathelyiek erõsen fiatal csapattal, felforgatott kerettel vették fel a harcot a jó erõt képviselõ, dobogóra pályázó Aramis ellen - Pálmay Tamás nem is titkolta a mérkõzés elõtt, hogy a jövõ csapatát építik a zöld-fehérek.

A mérkõzést rohanós tempóban kezdték a felek. Elsõsorban azért, mert a hazaiak kitámadtak, ûzték, hajtották ellenfelüket. De a vendégek bírták a tempót, sõt egy pontrúgásból vezetést is szereztek. A szombathelyiek igyekeztek, ám sok hibával játszottak, így nehezen kerültek oda a kapu elé. Ezzel ellentétben az egyre magabiztosabb vendégek sorozatban dolgozták ki a helyzeteket. Sõt, két kontrát is gólra váltottak (15. perc: 0-3). A félidõt gólváltás zárta - a vendégek természetesen ismét kontrából voltak eredményesek (20. perc: 1-4).

Fordulás után a komoly hátrányban lévõ HVSE lendületes játékkal nyitott, de ezt a vendégek rutinosan lereagálták. Ettõl függetlenül nyomott a Haladás, és teljesen megérdemelten szépített (26. perc: 2-4). Ráérzett a lehetõségre a házigazda, beszorult az Aramis. Ám a jobbnál jobb lehetõségeket is elpuskázták a szombathelyiek. Az utolsó három percben vészkapussal rohamozott a Haladás. Halmos tette izgalmassá a hajrát (28. perc: 3-4). De többre nem futotta a hazaiak erejébõl.

Pálmay Tamás: - Egy félidõ elõnyt adtunk az Aramisnak. Ez komoly hibának bizonyult.

Frank Tamás: - Hullámzó teljesítményt nyújtottunk, de a döntõ szituációkból mi jöttünk ki jobban. A helyzetek alapján a döntetlen talán igazságosabb lett volna, de kijárt már nekünk némi szerencse.