Susztermattal kezdett a Veszprém
2015.05.23 | 10:02
Susztermattal kezdett a Veszprém Igazságos döntetlen a Mezei-Vill utolsó hazai bajnokiján Küzdelmes mérkőzéssel búcsúztak a szurkolóktól  A Mezei-Vill FC az utolsó hazai bajnoki mérkőzésén a veszprémieket fogadta. A találkozó végeredménye a két együttes helyezését már nem befolyásolhatta, így mindkét csapat nyomasztó tét nélkül, felszabadultan játszhatott. A vendégek meglepően gyengén szerepeltek a rájátszásban, összevetve, míg az MVFC a playoff-ban hatszor győzött és csak a bajnok Győrtől kapott ki két alkalommal, addig a korábban bronzéremre esélyes Madarász-legénység éppen fordítva, mindössze kétszer győztek, ellenben hatszor kikaptak. A pillanatnyi rossz forma ellenére egy izgalmas derbire volt kilátás, hiszen a közelmúlt eredményeitől függetlenül tudhattuk, a Veszprém egy remek együttes és mostanában mindig hajtós, eseménydús mérkőzéseket játszottak a Berettyóval. Szerencsére most sem volt ez másként. A találkozót egyperces gyászszünet előzte meg, Zángó Gyulára, az MVFC nemrégiben, fiatalon elhunyt szurkolójára emlékeztünk. A középkezdést a vendégcsapat végezte el, nem is akárhogyan. A meglepett hazaik között Boromisza Gábor ugratta ki Gulyást, aki egy csel után villámgyorsan a kapuba lőtt (0-1). A sakkban erre mondanák azt, hogy susztermatt… Az alig négy másodperc alatt bekapott gól hamar észhez térítette a Mezeit és így a válaszra sem kellett sokat várni. A negyedik percben Sántha szerezte meg a labdát az ellenfél térfelén, majd fordulásból bombázott Schmidmajer kapujába (1-1). A gyors gólváltás után sem vettek vissza a csapatok. A srácok a tétnélküliség ellenére komolyan vették a mérkőzést, ezt az időnként bevetett Oscar-díjas színészi alakítások és a szaporodó kisebb szabálytalanságok is igazolták. Amolyan jóféle, sportszerű sörmeccs hangulata volt az egésznek, ahol egyik csapat sem szeretné állni a kocsmában a cechet. Mindkét gárda támadó futsalt játszott – ha van egyáltalán ilyen. Talán Trencsényiék valamivel közelebb álltak a vezetés megszerzéséhez, azonban a lelkes veszprémiek az utolsó pillanatokban mindig menteni tudtak. Valószínűleg Turzó mester sem szerette volna sörre fordítani edzői keresetét, mert öt perccel a vége előtt vészkapus játékra módosította csapata hadrendjét. Ez azonban meddő mezőnyfölényen kívül nem sok mindent eredményezett, sőt a kockáztatás egy labdavesztést követően kis híján vissza is ütött. Szerencsére a második játékrészben sem csökkent a fiúk játékkedve és nem vált a mérkőzés unalmas edzőmeccsé. A kékmezes vendégek már az első percben nagy helyzetbe kerültek, ám Tihanyi megint mentett. A Mezei is egyre többet próbálkozott, főleg távolról, ám Schmidmajer is rendre a helyén volt. A 25. percben közel voltunk a gólhoz, Gál baloldalról megeresztett lövése a kapufán csattant. Három perccel később Bánfalvi tette tíz méterről próbára Tihanyit, aki ismét remekül védett. A szabálytalanságok száma az első félidőhöz hasonlóan ezúttal is gyorsan gyűlt, a hazaiak kilenc perc után már négynél tartottak. Közben a mérkőzés szépen lassan egy sörmeccsből szolid „élet-halál” csatává alakult. A 35. percben megszerezte a vezetést a tavalyi bajnok. A pirosmezesek a jobboldalról indítottak egy kontraakciót, majd rövid, pontos passzokkal a baloldalra, Szabó Péterhez került át a labda, aki kilőtte a kapu hosszú oldalát (2-1). A veszprémiek, mint ahogy már megszokhattuk tőlük, most sem adták fel. A 38. percben előbb Tihanyinak kellett nagyot védenie, majd nem sokkal később már ők kerültek ismét óriási helyzetbe. Egy labdaszerzés után ketten vezethették kapura a labdát, ám kihagyták a ziccert. Egy perccel a lefújás előtt a vendégek kitartó akarását siker koronázta, Boromisza Dániel egy jobboldali beadást követően közelről sodorta a labdát a hazai kapuba (2-2). Még az utolsó percben sem unatkozhattunk, itt is, ott is adódtak helyzetek, ám az egyik oldalon Rábl, a másik oldalon Finta vétette el a meccslabdát, így végeredménynek maradt az iksz.  A Mezei-Vill és a Veszprém idényvégi, tétnélküli mérkőzése, ha nem is túlzottan színvonalas, de izgalmas, élvezhető meccset hozott. A végeredményt mindkét részről igazságosnak találták, már csak az a kérdés, hogy a meccs utáni italokat kinek kellett fizetnie…   Férfi futsal NB I Felső-ág                    Mezei-Vill FC Berettyóújfalu – FC Veszprém 2-2 (1-1) Berettyóújfalu, Pálfi István Rendezvénycsarnok 2015.05.22 - Péntek 19:30 Vezette: Kujbus László, Veres János, Szuromi Viktor MVFC: Tihanyi Csaba - Rábl János, Sánta János Attila, Szabó Péter, Nagy Tamás Csere: László Márk, Trencsényi János, Lovas Norbert, Hajdu Zsolt, Gál István, Birinyi Balázs, Dávid Richárd, Nagy István, Harmati Tamás Vezetőedző: Turzó József       Veszprém: Schmidmajer Ádám - Finta Péter, Boromisza Gábor, Tar Tamás, Gulyás Márk István Csere: Sárdi Máté, Németh Péter Bényi Kálmán, Bánfalvi Balázs  , Boromisza Dániel, Bognár Péter, Udvardi Márk Vezetőedző: Madarász János Gólszerzők: Sánta János Attila 4’, Szabó Péter 35’ Ill. Gulyás Márk István 1’, Boromisza Dániel 39’        Turzó József (MVFC): A „könnyű sípok éjszakáján” két tét nélkül játszó csapat egy nem annyira látványos mérkőzésen igazságos döntetlent ért el. Madarász János (Veszprém): Gratulálok a Mezei-Villnek a játékához! Már a mai meccs eredményétől függetlenül biztos volt a második helyük a bajnokságban, éppen ezért én azt gondoltam, hogy visszább fognak venni a tempóból, ehelyett most is jól küzdöttek. Nekünk nagyon fontos volt ez a találkozó, nem is az eredmény miatt, hanem azért hogy, visszanyerjük az önbizalmunkat. Nagyon elfáradtunk a rájátszásra, remélem, ez a mérkőzés ad annyi mentális pluszt, hogy az utolsó mérkőzésen győzelemre segítsen az Aramis ellen. Ma este mi mindent megtettünk a sikerért. Nem volt ugyan egy nagyon magas színvonalú találkozó, de azt hiszem a közönség jól szórakozhatott, mert küzdelmes kétszer húsz percet láthatott.    - Molnár Ákos, Berettyóhír.hu -