Sporting, vagy Benfica ? Ez a kérdés Portugáliában.
2018.06.22 | 20:12
Sporting, vagy Benfica ? Ez a kérdés Portugáliában. Portugáliában is egy örök-rangadóval zárják az évet, hiszen a bajnokság döntőjében a két lisszaboni csapat, a Sporting és a Benfica csap össze. A portugál bajnokság 1990 óta íródó történetében mindössze kétszer fordult elő, hogy a két csapat egyikéből valamelyik ne legyen ott a fináléban. A Sporting 22 döntőjéből 14-et nyert meg, míg a Benfica, talán azért, mert valamivel később kapcsolódott be a küzdelemsorozatba, összesen 14 döntőt számlál, amiből hét alkalommal aranyérmet is nyertek. Legutóbb a 2015-16-os szezonban volt ez a párosítás, s akkor a Sporting nyert. Az UEFA Futsal Cupban is szép a múltja mindkét klubnak, hiszen a Benfica 2010-ben megnyerte a kupát, 2004-ben pedig döntőzött, míg a Sporting háromszoros ezüstérmes a közelmúltból. Az elődöntőben egyértelműen a Benficának volt nehezebb dolga, hiszen a tavalyi döntős Braga ellen kellett begyűjteniük a két győzelmet, ami végül sikerült is. A Sporting a Modicus-Sandim ellen még gólt sem kapott, így könnyedén jutott a döntőbe. Ebben az évben is három győztes meccsig tart a párharc, s két mérkőzésen már túl is vagyunk. Az első találkozón az alapszakasz győztes Sporting volt a pályaválasztó, és ugyan a félidőben még a Benfica vezetett, a találkozót végül a Sporting nyerte 5-4-re. Pár nappal később a piros-fehérek fogadták a zöldeket, ahol nagyon hasonló koreográfia után, vendég vezetéssel a szünetben, majd hazai fordítással a második félidőben 3-2 a Benficának.

A párharc tehát 1-1-re áll és ahogy Spanyolországban, itt is valószínűsíthető, hogy öt találkozón dől el a bajnoki cím. Mindenesetre a harmadik mérkőzést június 24-én rendezik, melyet mi is élőben adjuk. Mindkét oldalon klasszisok egész sora, a portugál Európa bajnok csapat gerincét is ez a két klub adta. Elég, ha a Sporting oldalán Pedro Cary, Joao Matos, Cardinal, Merlim, Pany Varela, Djo, Fortino, Cavinato, Divanei vagy Dieguinho nevét említjük, míg a Benficánál Bruno és André Coelhot, Fabio Ceciliot, Tiago Britot, Robinhot, Fernandinhot, Raul Campos és Deives Moraes, a gólkirályt érdemes kiemelni.

Érdekesség, hogy Ricardinho a Benfica kötelékében kezdte a futsalt, majd Japán érintésével került Spanyolországba. A nyáron azonban felröppent, hogy a Sporting szeretné megszerezni a játékost, ám friss hír, hogy Ricardinho egy évet hosszabbított az Inter Movistarnál.

2024.03.27 | 20:40
2024.03.22 | 11:00

2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00
2024.03.16 | 08:15
2024.03.15 | 07:45
2024.03.10 | 09:30
2024.03.07 | 12:15