Spanyol – portugál a negyeddöntő slágere
2016.02.07 | 23:25
Spanyol – portugál a negyeddöntő slágere Spanyol – portugál a negyeddöntő slágere Véget értek a csoportküzdelmek   Vasárnap este befejeződtek a csoportmérkőzések, így kiderült, hogy mely nemzetek jutottak tovább, és kik azok, akik búcsúztak. Az már csütörtökön este eldőlt, hogy a szlovén és a magyar válogatott utazhat haza. Hozzájuk csatlakoztak a horvátok és a csehek.   A csoport A házigazda szerbek és a portugálok könnyedén győzték le a szlovéneket, így az utolsó meccsen a csoportelsőség volt a tét, ahol a győztes elkerüli a negyeddöntőbe Spanyolországot. Hiába rúgott csodagólt Ricardinho, a türelmes, fegyelmezett szerbek a hajrában két gólt szerezve megnyerték a találkozót és vele a csoportot, és készülhetnek az ukránok ellen, míg a portugálokra a spanyolok várnak. Szerbia – Szlovénia 5-1 Szlovénia – Portugália 2-6 Portugália – Szerbia 1-3 Végeredmény: Szerbia 6p Portugália 3p Szlovénia 0p   B csoport A B csoport volt számunkra a legérdekesebb, hiszen itt kapott helyet a magyar válogatott. Sajnos érvényesült a papírforma, és hiába játszottunk jól a spanyolok ellen, illetve küzdöttünk nagyot Ukrajnával szemben, nem sikerült pontot szerezni, így harmadik helyen zártunk. A spanyolok természetesen magabiztosan verték az ukránokat is, így könnyedén nyerték a csoportot. Ezt az ukránok talán nem is bánják, mert lehet könnyebb dolguk lesz a házgazdák ellen, mint a portugálok ellen lett volna, bár 10 ezer hazai fanatikus előtt ez egyáltalán nem biztos. Ami tény, ezen az ágon egy meglepetés csapat eljut a négy közé. Spanyolország – Magyarország 5-2 Magyarország – Ukrajna 3-6 Ukrajna – Spanyolország 1-4 Végeredmény: Spanyolország 6p Ukrajna 3p Magyarország 0p   C csoport A csoport nyitómeccsén egy kiváló összecsapáson nyertek az oroszok Kazahsztán ellen. Érdekesség, hogy a két csapatban rengeteg olyan játékos volt, akiket láthattunk a győri futsal cupon, az Elit round körben. A következő meccsen a kazahok így az életben maradásért játszottak, és nem is hibáztak, és két góllal jobbnak bizonyultak a horvátoknál. A záró találkozón Horvátországnak két góllal kellett volna nyernie az orosz csapat ellen, és némi meglepetésre, ez nem volt olyan távoli, mint előzetesen gondolták. Két perccel a vége előtt még vezettek a horvátok, de sikerült egalizálni az oroszoknak, így végül csoportelsőként mentek tovább és készülhetnek az azeriek ellen. A második helyen befutó kazah válogatott olaszok ellen próbálhatja meg a négy közé kerülést, de nagyon nehéz dolguk lesz, a gólt sem kapó itáliaiak ellen. Oroszország – Kazahsztán 2-1 Kazahsztán – Horvátország 4-2 Horvátország – Oroszország 2-2 Végeredmény: Oroszország 4p Kazahsztán 3p Horvátország 1p   D csoport Az utolsó trióban kapott helyet az olasz válogatott ahol bemutatták, hogy miért is ők az EB címvédői. Könnyedén verték meg Azerbajdzsánt, úgy hogy 3 gólos különbségnél visszavettek az olaszok. Ezt követte az EB legizgalmasabb és legfordulatosabb mérkőzése. Az azerieknek mindenképpen nyerni kellett, mert a vereség a kiesést jelentette volna. A végletekig kiélezett meccsen végül az azerieknek volt szerencséjük, és övék lett a három pont egy utolsó percben szerzett találattal, ami azt jelentette, hogy Csehországnak le kellett volna győznie az olaszokat, de mint ez utóbb kiderült, lehetetlen küldetés volt. Az azzurik az EB eddigi legjobb játékával megsemmisítették északi szomszédunkat, és egyedüliként kapott gól nélkül zárták a csoportküzdelmeket. A negyeddöntőben a kazah csapattal találkoznak. Olaszország – Azerbajdzsán 3-0 Azerbajdzsán – Csehország 6-5 Csehország – Olaszország 0-6 Végeredmény: Olaszország 6p Azerbajdzsán 3p Csehország 0p   Negyeddöntő párosításai: Február 8. hétfő Szerbia – Ukrajna Portugália – Spanyolország A találkozón Kovács Gábor lesz az 1. számú játékvezető Február 9. kedd Olaszország – Kazahsztán Azerbajdzsán – Oroszország

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00