Sorsoltak a hölgyeknél a kupában
2023.10.06 | 16:31

A hölgyeknél is sorsoltak a magyar kupában. 24 együttes volt érdekelt, így egyszerű volt a lebonyolítás. Az első körben a 16 másodosztályú csapatot 8 párba sorsolták, míg folytatásban a 8 továbbjutóhoz a 8 élvonalbeli együttest hozzá sorsolták. Az első körben az együtteseket a férfiakhoz hasonlóan négy régióra osztották, Észak-nyugati, Észak-keleti, Dél-nyugati és Dél-keletire. Ez a területi elv a második fordulóra is megmaradt, míg az NBI-es csapatokat keleti és nyugatira osztották a sorsolás előtt és ezután húzták ki a második kör párosítását.

A lebonyolítás a megszokott, egy meccsen dől el a továbbjutás, döntetlen esetén az első fordulóban hosszabbítás, majd büntetők következnek. A második körben a döntetlen az alacsonyabb osztályúnak kedvez és ő jut tovább. A negyeddöntő viszont már két mérkőzésen dől el, és itt már megszűnik a területi elv alapú kiemelés. A Final Four május 11-12, de a helyszín még nem ismert.

A hölgyeknél még nem kezdődött el a másodosztályú bajnokság, így nem tudni, melyik együttes milyen játékerőt képvisel. A kupaforduló előtt egy bajnokira fog sor kerülni, így nehéz az esélyeket megjósolni. Az élvonalbeli csapatok nagy részének persze nem szabad majd, hogy gondot okozzon majd a második körben alacsonyabb osztályú ellenfelük legyőzése.