SOROZATBAN ÖTÖDSZÖR NYERT A GÖCSEJ
2016.05.18 | 08:02
SOROZATBAN ÖTÖDSZÖR NYERT A GÖCSEJ A férfi futsal NB I alsóházi rájátszásának ötödik fordulójában a 1988 Déli FC-t fogadta a Göcsej SK. Göcsej SK- 1988 Déli FC 3-1 (2-0) Zalaegerszeg 200 néző Jv: Tamási Péter (Tolnay, ifj.Imrő) Göcsej SK: Cseresnyés, Borsi, Kottán, Apatini, Halmos, Csere: Szőke, Horváth E., László, Schmidt, Bogyó, Nagy, Edző: Korolovszy Gábor Déli FC: Gál J - Nagy G, Dobos, Lak, Horváth B Csere. Lukács L, Kaczor, Ruzicska, Pászti Edző: Csernai Gábor Gólszerzők: Kottán, Apatini, Borsi, ill: Horváth B. A hazaiak az első perctől a kezükbe vették az irányítás, de az első veszélyes helyzet a vendégek nevéhez fűződött. Némi mezőnyjátékot követően a 8. perc elején egy begyakorolt pontrúgás kombináció végén, Kottán Krisztián egy kapáslövésből szerzett találattal juttatta vezetéshez a Göcsejt (0-1). Egy percet kellett várni a második hazai találatra. A pontosan kidolgozott támadás végén Apatini Márk passzolt a kapuba (2-0). A félidő második felében továbbra is a Göcsej dominált, de említésre esemény a félidőig nem történt.  Harcosan kezdte a második félidőt a fővárosi együttes és Cseresnyésnek akadt is védeni valója. A vendégek támadásoknál rendre lehozták a kapusukat a szépítés reményében. Valamivel pergősebb volt a játék, mint az első félidőben és a vendégek erőfeszítése a 33. percben góllá érett (2-1). A szépítést követően felgyorsult a játék. Mindkét csapat sok hibával játszott. A 36. percben a félpályánál labdát szereztek a hazaiak és Borsi remekül lőtte ki a bal felső sarkot (3-1). A hátralévő időben mindkét csapat többször is próbálkozott a gólszerzéssel, de a hálók érintetlenek maradtak. A Göcsej SK egy közepes színvonalú mérkőzésen, kisebb megingásokat leszámítva magabiztosan gyűjtötte be az újabb három pontot és ezzel továbbra is veretlenül vezeti az alsóházat.  Bagó Gábor: - Nagyon álmos mérkőzésen sikerült megszereznünk a három pontot, egy olyan ellenféllel szemben, akik nem nyerni jöttek Zalaegerszegre, hanem szerették volna minél kevesebb góllal letudni a mérkőzést. Nehéz úgy játszani, hogy csak egy csapat akart játszani. ennek ellenére a célunkat elértük és újabb lépést tettünk az NB I-es tagságunk megőrzéséért.