Sokáig vezetett a szekszárdi tinicsapat
2019.09.16 | 15:11
Sokáig vezetett a szekszárdi tinicsapat A Gyulai Amazonok női futal csapata az újabb győzelmet aratott, ezúttal a Szekszárdi FC gárdáját múlta felül. Az átalakult szekszárdi csapat meglepte a gyulai lányokat, nagy elánnal és kedvvel kezdték a találkozót. A tapogatózó első néhány perc után Kágyi Rebeka szerzett gólt a mérkőzés 7. percében, melyre az első játékrészben nem is tudott válaszolni Molnárné Irénke csapata. Az első félidőben is több kisbüntetőhöz jutottak a vendéglátók, de a szenzációsan védő Palócz Mónika hárított, vagy a lövő játékos hibázott nagyot. A második félidőben nagyobb iramra kapcsoltak a vendégek, kezdtek belepörögni Kurai Nikolették a mérkőzésbe. Ennek ellenére újra Kágyi Rebeka villant, aki a 26. percben okosan helyezte a játékszert a vendégek hálójába. Screenshot_2019-09-16 Futsal Hungary Futsal MagyarországA 2-0-s állás után a fürdővárosi csapat egyik gólfelelőse, Bálint Rebeka duplázott 4 percen belül, majd újabb kisbüntetőket, majd egy 6 méterest is hibázva a hazai kezdtek mentálisan és fizikálisan is fáradni. A 2-2-es eredményt követően a rutinos Fülöp Diána vágott hatalmas gólt Micskó Márk csapatának hálójába, majd Balogh Noémi szemfüles találata révén máris 2 góllal vezettek a gyulaiak. A gólok után összeroppantak a fiatal szekszárdiak, nem tudtak már felállni a kétgólos hátrányból. A Szekszárdot dicséret illeti, hiszen végig nagyot küzdöttek, de jelenleg a két gól reális különbség a két csapat között. Jó úton vannak a hazaiak, fognak még meglepetést okozni idén. A gyulaiak mérlege 2/2, mely szenzációs kezdésnek mondható, főleg, hogy két nagyobb riválisukat sikerült felülmúlni nagy küzdés révén. Agenta-Girls Szekszárd –Gyulai Amazonok 2-4 (1-0) Gyulai Amazonok: Palócz M., Fülöp D., Molnár Á., Kurai N., Bálint R. Csere: Balogh N., Mázik F., Sovány L., Lehóczi N. Agenta-Girls Szekszárd: Kovács K. Perger D., Kágyi R., Nagy-Cseke V., Kiss G. Csere: Lovász V., Lizák V., Csóka P., Szabó K. Gólszerzők: Kágyi Rebeka (2) illetve Bálint Rebeka (2), Fülöp Diána, Balogh Noémi Leány U17 eredmény: Szekszárdi UFC - Gyulai Amazonok 5:2 (0:0) micsko_kozeliMicskó Márk: Nem sikerült újabb meglepetést okoznunk, pedig nagyon közel voltunk hozzá. Gólokkal kellett volna nyernünk, de mindent kihagytunk és az utolsó tíz percre elfogytunk. Még sokat kell fejlődnünk, de jó úton haladunk. Nincs miért szégyenkezni, büszke vagyok a lányokra! Molnár ZoltánnéMolnár Zoltánné: Nem játszottunk jól, főleg az első félidőben volt szétesve a játékunk. A második félidőben nyugodtabb és váratlanabb támadásokat kértem a csapattól, melyet nagyjából az utolsó 10 percben láttam vissza. Nagyon sok mindennel kellett ezen a találkozón megküzdenünk, főleg a külső tényezőket kell megtanulni a játékosaimnak kezelni. Győzelmünk teljesen megérdemelt, a következő mérkőzésen szeretnénk ponto(ka)t szerezni Tolnán is. A mai teljesítménye alapján külön szeretném kiemelni kapusunkat, Palócz Mónikát, aki 5 büntetőt is hárított ezen a napon, szenzációsan védett az egész mérkőzésen.