Sokáig tartotta az ETO a Dynamót
2016.11.26 | 08:28
A BL győzelemre is esélyes orosz FC Dynamo ellen sokáig nagyot játszott és végig egyenrangú ellenfél volt az ETO. Emelt fővel másodszorra is vereség
A mérkőzés első két harmadában az oroszoknak nem tetszett a győri futsalosok a kemény, agresszív védekezése, idegesen játszottak a mérkőzés elején, percről percre nőtt bennük a feszültség. Hatalmas küzdelem folyt a pályán, dinamikusan futsalozott mindkét csapat. Az oroszok próbáltak közelebb kerülni az ETO kapujához, de az extázisban védekező ETO, jól zárt le minden moszkvai lehetőséget, emellett Matkovics ma is remekül védett, főleg az első félidőben bravúrt bravúrra halmozott a győri hálóőr. Egyetlen sakk-matt kontrájukból, a 15. percben Fukin szerzett vezetést, miután elakadt egy magyar támadás és abból megindult az ellenfél. Látványos akcióval három labdaérintésből szerezték meg a vezetést (0-1). Egy perccel később Jaison bombája beakadhatott volna, de Gustavo óriásit védett. Drahovsky lábában is benne maradt a lehetőség, nagy helyzetben mellé lőtte Juanra átadását. Ezután Davide lőtt magasan fölé, miután Alex agresszíven megszerezte a labdát és pontosan tálalt keresztbe a portugálhoz. A szünet utáni első igazán nagy Rába helyzet Jaison nevéhez fűződik, Juanra szögletét lőtt el kapásból, de mellé ment a győri próbálkozás. A kihagyott győri helyzetek után, egy perc alatt kétszer is betalált a Dynamo a 25. percben. Szögletet végeztek el az oroszok, kapásból előtte Suchilin, aki úgy találta el a labdát, hogy az a padlón megpattanva vágódott a győri kapuba (0-2). Még ebben a percben Fukin villant a bal szélen, külsővel gurított kapura, második gólját szerezve. Matkovics lába között őt érintve utat talált a játékszer a hálóba (0-3). 0-3-nál azonnal reagált vészkapus játékkal az ETO spanyol vezetőedzője Marcos Angulo. Jól tette, mert Jaison góljával kettőre csökkentettük a hátrányunkat (1-3). Juanra lövésébe tette bele lábát a brazil légiós, a labda védhetetlenül vágódott az orosz kapuba. Tovább játszotta az 5 a 4 játékot az ETO, de nem sikerült csökkenteni a hátrányt. Gustavo kanyarított az üresen maradt győri kapu irányába, de a jobb kapufán csattant emelése. A 31. percben Juanra szabadrúgása zúgott el a bal kapufa mellett. Sajnos a győri ezzel el is lőtte minden puskaporát, nem tudtunk közelebb férkőzni az oroszokhoz, akik viszont kétszer még a hajrában megvillantak, kialakítva az 1-5-ös végeredményt. A 35. percben megpróbált az ETO letámadással labdához jutni, de jól fordult le a Dynamo, majd szép támadás után Robinho lövése a bal kapufáról pattant a győri kapuba (1-4). Az utolsó előtti percben Badretdinov kilőtte a jobb alsó sarkot, beállítva az 1-5-ös végeredményt. A játék képe alapján sokáig benne volt a meglepetés lehetősége, bizony, ha az ETO a helyzeteit értékesítette volna, másképpen is alakulhatott volna a mérkőzés. Volt lehetőség volt a gólszerzésre, ugyanúgy mint a Sporting ellen, de a győri támadók továbbra is hadi lábon álltak a kapu előtti pontos befejezésekkel. A közönség ettől függetlenül élvezte a meccset és díjazott minden szép megmozdulást, majd egészen különös módon a második mérkőzésre gyülekező portugál szurkolók az ETO-t kezdték el biztatni, díjazva a magyar csapat játékosainak hozzáállását az orosz sztárcsapat ellen. A Dynamo megérdemelten nyert, de az ETO játékosai úgy küzdöttek, hogy a két csapat közötti minőségi különbséget majdnem eltüntették. Az magyar bajnok nem vallott szégyent, a második nehéz is meccsén sokáig ellenállt, de végül másodszorra is vereséget szenvedett. Sajnos a rossz helyzetkihasználás most is megbosszulta magát, de a játék képe alapján egy szorosabb eredmény mindenképpen benne volt a levegőben. Dr. Drucskó Zoltán (ETO FC Győr elnöke): Óriási Respect a csapatnak! Sikerült a két csapat költségvetése közötti euró milliókat eltüntetni ezen a mérkőzésen. Hát nem is tudom, amikor a portugál közönség: hajrá ETO-t kiabál, az valami szürreális élmény! Az az igazság, hogy ebben a meccsben úgy gondolom sokkal több volt, mint a tegnapi Sporting elleni küzdelemben. Futsal Bajnokok Ligája, elitkör, D csoport, 2. forduló:

RÁBA ETO – FC DYNAMO 1-5 (0-1)

Gólszerzők: Jaison (27), illetve Fukin (15, 25), Suchilin (25), BadretnikovRobinho (39) ETO: Matkovics - Seidler, Alex, Juanra, Drahovsky. Csere: Tóth, Alasztics, Davide, Jaison, Leandrinho, Harnisch, Vas, Dávid, Bognár. Vezetőedző: Marcos Angulo. Dynamo: Gustavo - Nando, Burkov, Pereverzev, Ferdinandinho,  Csere: Poddubny, Ari, Badretnikov, Fukin, Robinho, Cirilo, Suchilin, Wilde A győriek vasárnap a marosvásárhelyi City'us csapatával találkoznak.

2024.04.25 | 13:11
2024.04.22 | 14:47

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00