Simán nyert, és hatalmasat lépett a bajnoki cím felé az MFA!
2022.05.31 | 10:04

A férfi futsal NB II Nyugati csoportjában a rájátszás utolsó előtti fordulója magabiztos MFA-sikert hozott. Az újonc ezzel nagyon közel került egy szenzációs szezon befejezéséhez: ha a jövő héten legyőzi a REAC-ot, rögtön bajnokként feljut az NB I-be! Sőt, nyernie sem kell feltétlenül…

FELSŐHÁZ

Az ELTE pénteki győzelme után az UTE-nak az egyetlen reménye a bajnoki címének az életben tartására az volt, hogy legyőzi idegenben a REAC-ot. Ennek megfelelően már három perc alatt kettővel vezetett, de a hazaiak előbb szépítettek, majd egy újabb újpesti gól után két találattal egyenlíteni is tudtak. A lilák így két perccel a vége előtt közel voltak ahhoz, hogy végleg lemondjanak az első helyről, de aztán még kétszer be tudtak találni, így elhozták a három pontot – ennek ellenére az utolsó fordulóban csak akkor tudják visszavenni az első helyüket, ha legyőzik az ELTE-t (ezzel legalább a második meglesz), és az MFA kikap a REAC-tól.

Merthogy a Cső-Montage-ból alakult együttes nagyon magabiztosan legyőzte otthon az első számú kapusát nélkülöző Tihanyt. A hazaiak a 16. percig még csak 1–0-ra vezettek, utána viszont a szünet előtt négy, a második félidő elején pedig újabb egy találattal eldöntötték a találkozót, a vendégek csak szépíteni tudtak. Az MFA így csupán egyetlenegy lépésre került a bajnoki címtől, ha legyőzi a REAC-ot a jövő héten, biztosan bajnok, sőt, még akkor is, ha döntetlent játszik, és az ELTE nem győzi le az UTE-t, vagy kikap, de a két riválisa ikszel egymással. A Tihany a vereségével az ötödik helynél már nem végezhet feljebb, a hatodik REAC-tól pedig két pontra van egy fordulóval a vége előtt.

ALSÓHÁZ

Az alsóházban (ahol a lényegi kérdések már korábban eldőltek) a Dunaújváros egy izgalmas mérkőzésen 3–3-as döntetlent játszott PEAC-cal. A Nagykanizsa magabiztosan, 6–2-re legyőzte otthon a Sárvárt, ezzel megelőzte a Dunaújvárost, a pécsiek pedig maradtak az alsóház élén.

FÉRFI FUTSAL NB II, NYUGATI CSOPORT, RÁJÁTSZÁS 9. FORDULÓ
FELSŐHÁZ

REAC – UTE 3–5 (Fehértói 2, Czakó, ill. Dobos 2, Czerman 3)
Magyar Futsal Akadémia – Tihany 6–1
(Simon 2, Dávid, Módly M., Kádár, Tarpai, ill. Csernay)

Pénteken játszották: Haladás II – ELTE 1–2 (Volner, ill. Dunai, Tóth)

ALSÓHÁZ

Dunaújváros – PTE PEAC-B Build&Trade 3–3 (Godslove, Kiss, Csányi, ill. Vénosz 2, Koronics)
Nagykanizsa – Sárvár 6–2
(Faiszt (öngól), Kollár 2, Dömötörfy, Takács 2, ill. Nagy 2)

Pénteken játszották: BAK – Kisép Szigetszentmiklós 2–6