Sima ukrán győzelem
2015.12.11 | 20:03
Sima ukrán győzelem   UKRAJNA – BELGIUM 6-2 (4-2) Győr, 200 néző Játékvezetők: Lenting (NED), Stawicki (POL), Nicolic (SVN) Ukrajna: Ivanyak - Razuvanov, Valenko, Zhurba, Shoturma Cserék: Lytvynenko, Mikola Grytsyna, Kiselyov, Rogachov, Koval, Mykhailo Grytsyna, Ovsyannikov, Sorokin, Fetko Szövetségi kapitány: Oleksandr Kosenko Belgium: Zemmouri - Dujacquier, Rahou, Lucio, Chaibai Cserék: Claus, Canaris, Sababti, Adnane, Dahbi Reda, Trussart, Anik, Zaaf, Yachou Szövetségi kapitány: Dopchie Alain Gólszerzők: Razuvanov, Koval (2), Valenko, Grystsyna, Rogachov illetve Lúcio, Rahou Sárga lap: Chibai Piros lap: Rahou Sajnos az első naphoz hasonlóan nagyon kevés néző előtt kezdődött meg a világbajnoki selejtezők második játéknapja. Az Ukrajna – Belgium mérkőzésen egy 20 fős ukrán tábor gondoskodik róla, hogy valami féle meccs hangulat legyen. Az első találatot a Razuvanov révén az ukrán válogatott szerezte, aki sarokrúgás variációt váltott gólra az 5. percben. A belgák kifejezetten lendületesen és bátran játszottak, nem ijedtek meg az esélyesebbnek tartott ukránoktól, egyéni játékkal alakítottak ki lövő helyzeteket. A 7. percben sikerült is az egyenlítés, és kiváló lövés csorgott ki az ukrán kapusról, az érkező Lúcio pedig nem hibázott közvetlen közelről. (1:1) Újabb három perc elteltével visszavette a vezetést az ukrán csapat, Koval távolról eleresztett lapos lövése a lábak között talált utat a hálóba (1:2). A 15. percben felpörögtek az események, egy tetszetős ukrán támadás végén Valenko lőtte a hosszú felső sarokba a labdát. (1:3) A belga csapat nem esett össze, egy perccel később faragtak a 2 gólos hátrányból, Rahou lőtt védhetetlen, kapufás gólt közvetlen közelről. (2:3) Újabb egy perc elteltével azonban az ukrán válogatott újra betalált, egy kapu elé lőtt labdába Koval tette bele lábát, ami a kapus előtt irányt változtatva haladt át a gólvonalon. (2:4) Az első játékrész kifejezetten hajtós, izgalmas összecsapást hozott, mind a két kapu előtt adódott szép számú gólszerzési lehetőség, azonban a kapusok kiváló teljesítménnyel őrizték hálójukat. A második félidő erős mezőnyjátékkal kezdődött, az ukrán nyomás 5 perc után gólt eredményezett, egy közeli lövést a belga kapus bravúrral védett, azonban a kipattanót Mykhailo Grytsyna fejelte a kapuba, 3 gólosra növelve az előnyt (2:5). A 10. percben a belga kapu előtti kavarodás közben a gólvonalon álló Rahou kezére pattant a labda, a védés jutalma piros lap és büntető lett. A 6 m-est Rogachov lőtte az elmozduló kapus helyére, középre a léc alá (2:6), amivel kialakult a végeredmény. A második játékrész gólokban elmaradt az elsőtől, azonban a játék sebességében és intenzitásában ugyanazt a tetszetős, lüktető futsalt kapták a kilátogató nézők, és a méltán hangos ukrán szurkolók is. A 4 gólos ukrán győzelem azt jelenti, hogy a magyar csapatnak legalább 8 góllal kéne legyőzni az angol válogatottat, hogy az utolsó mérkőzésen elegendő legyen a döntetlen a csoportelsőséghez.  [gallery ids="48977,48980,48983,48986,48989"]

2024.04.16 | 11:08
2024.04.08 | 13:35

2024.04.16 | 20:00
2024.04.15 | 07:15
2024.04.13 | 20:15
2024.04.10 | 09:45
2024.03.18 | 22:30
2024.03.17 | 10:00