Sima Fradi győzelem az Újpest ellen!
2019.04.10 | 10:37
Sima Fradi győzelem az Újpest ellen! Igazi presztízs meccsre került sor hétfőn este, ahol a dobogóért küzdő Újpest a bajnoki címre hajtó Ferencvárost fogadta. A hazaiaknál Póta mester nem tudott pályára lépni, ami nagy érvágás számukra, míg a zöld-fehéreknél szinte mindenki játékra alkalmas volt, egyedül Jenei nem tudta vállalni. A budakalászi csarnok szinte megtelt, így jó hangulatban kezdődött az összecsapás. ÚJPEST FC-220 VOLT – FTC FUTSAL-FISHER KLÍMA 2-7 (2-3) Budakalász, 300 néző Játékvezetők: Kovács G., Wittner, Szabó D. ÚJPEST: Horváth G. - Kavalecz, Vadászi, Horváth L., Matyó Cserék: Hidalgo, Bakay, Reich, Gyárfás, Sós, Bihari, Nagy Zs., Péter, Kapcsos. Vezetőedző: Póta Balázs FTC: Bajusz - Cseri, Soltész, Temesi, Roni Cserék: Tóth Gy. - Könczey, Szabó Zs., Bertalan, Soóky, Jenei. Vezetőedző: Felipe Matos Sárga lap: Bakay (21.) illetve Könczey (36.) Góllövők: Bakay (6.), Matyó (15.), ill. Soltész (9., 25.), Könczey (9.), Cseri (17.), Szabó (20., 30.), Roni (31.) 57122273_2249068628518549_5761539305772154880_n Jó iramban indult a találkozó, a Fradi rögtön magához ragadta a kezdeményezést, és el is jutott helyzetekig, de nem tudott élni vele. A lila-fehéreknél elvétve volt a labda, de ennek ellenére ők szereztek vezetést a hatodik percben. Bihari centerezett Bakayhoz, akiről megfeledkeztek a vendég védők, és közelről nem hibázott. 1-0 A Fradi nem esett kétségbe és rohamozott tovább és nem sokkal később egy perc alatt megfordította az eredményt. Előbb egy gyönyörű Soltész szólót követően egyenlítettek 1-1, majd fél perccel később egy gyors kontra végén Könczey spiccelt a hazai kapuba. 1-2 A vendégek maradtak lendületben, jól tartották a labdát, és növelhették volna az előnyt, de kimaradtak az újabb lehetőségek, ami meg is bosszulta magát. A 15. percben Horváth elé került a labda, aki 8 méterről nem hibázott, és egalizált. 2-2 A Fradinak aztán erre is volt válasza. Roni szerzett egy labdát félpályán és egy mintaszerű kontra végén Cseri szerezte meg a vezetést ismét. 2-3 A játékrész végéhez közeledve úgy tűnt, minimális előnnyel mehetnek a zöld-fehérek pihenőre, de Szabó nem így gondolta. Egy újabb labdaszerzés után kissé éles szögből kilőtte a hosszú felsőt, megduplázva szünetre az előnyt. 2-4 56587563_2249068505185228_5538425998241955840_n A térfélcserét követően próbálkozott a Póta legénység, de nem nagyon talált fogást a listavezetőn, akik néhány perc elteltével tovább növelték a különbséget. 10 méterről jutottak szabadrúgáshoz a vendégek, amit Soltész a rövid felsőbe bombázott. 2-5 Az Újpest ezek után megpróbálkozott a vészkapus játékkal, de még igazi lövőhelyzetig sem jutottak, így nem nagyon tudtak zárkózni. A találkozó a félidő derekán végképp eldőlt, két gyors Fradi kontrát követően. Előbb Szabó passzolt egy remek Temesi kiugratást a hazai kapuba, 2-6  majd Roni talált be közelről egy újabb gyors kontra végén Soltész passzából. 2-7 A hátralévő időben a Ferencváros tovább növelhette volna előnyét, de már nem koncentrált eléggé az ellenfél kapuja előtt. Az Újpest a hajrában ismét megpróbálkozott a kapuslevitellel, de nem hozott eredményt, így maradt a végére az öt gólos különbség. A Fradi ezen az estén ilyen különbséggel is megérdemelten nyert, egy sportszerű mérkőzésen, amit a játékvezetők remekül  vezettek. 56526775_2249068841851861_2759240140894240768_n A Fradi ezen az estén megmutatta, hogy miért áll a tabella élén hét pontos előnnyel. Egy kör után jelentős a zöld-fehérek előnye, ami tovább nőhet, hiszen hétfőn az őket üldöző Kecskemét otthonába látogatnak, akiket eddig háromból háromszor legyőztek. Amennyiben most is sikerülne, egy győzelemre kerülnének a bajnoki címtől. Ami az Újpestet illeti, a vereség ellenére maradtak a dobogó harmadik fokán, a Kartal vereségének és a Csenger – Gyöngyös meccs döntetlenjének köszönhetően. PótaPóta Balázs, Újpest: - A Derbi első osztályú tempóban indult , jól is kezdtük a mérkőzést, az előjelek is kedvezőek voltak, de megmutatták a Ferencváros sokat megélt játékosai, hogy miért hozzák olyan könnyedén a másodosztály keleti csoportját! Volt több fordulópontja az első félidőnek, de a rutin győzött és nem mi jöttünk ki jól belőle, de bármennyire is meglepő lesz, amit mondok, végre jól futsaloztunk, aztán túlságosan is elhittük hogy lehet keresnivalónk. A gólváltások után sajnos ki kellet nyílnunk, amit az ellenfél majdhogynem 100%-osan kihasznált! A második félidőben a szabadrúgásból bekapott gólt után kicsit szétestünk, ami miatt csalódott vagyok, de az ilyen meccsekből tanulhatunk. Örülök, hogy a mai találkozót is egy rangadónak harangozták be, de az igazság valójában az, hogy osztálykülönbség van a csapatok között, amin folyamatosan dolgozunk, hogy változzon! Sokat léptünk előre, de ebből az évből egyenlőre úgy néz ki, hogy kihoztuk a maximumot. A Fradinak szívből gratulálok, a bajnoki arany már csak egy karnyújtásra van nekik. A kilátogató nézőinknek köszönjük, hogy a vereség ellenére is ott maradtak és bíztatták a csapatot! FH Felipe MAtos vezetőedzőFelipe Matos, FTC: - A rájátszásban eddig jó teljesítményt nyújtottunk, és tudtuk, hogy ha ezt a szintet tudjuk hozni, akkor nem lehet baj. Az első perctől kezdve élesek voltunk, jól tartottuk a labdát, kézben tartottuk a mérkőzést. Annak ellenére, hogy kaptunk két elkerülhető gólt, nem aggódtam, mert látszott, hogy kreatívok vagyunk támadásban, amit megmutatott szebbnél szebb góljaink is. Gratulálok a csapatnak, mert nagyszerű teljesítményt nyújtott. Most még örülünk a győzelemnek, de sokáig nem ünnepelhetünk, mert hétfőn egy újabb nehéz feladat vár ránk, ahol akár el is dönthetjük a rájátszást.