Sikeres rajt Portugáliában
2008.07.02 | 00:00

A mieink horvátok elleni mérkõzésével kezdõdött Mundialito de Futsal Outdoor 2008 Portugáliában. E két csapaton kívül még az angolaiak vannak a B csoportban.

A mieink sikeresen vették az elsõ akadályt és 4-1-re megverték Horvátország válogatottját.

Számunkra balszerencsésen kezdõdött a találkozó, mert már a második percben hátrányba kerültünk. Nem sokáig töprengtünk ezen, mert egy percen belül már egyenlõ volt az állás. Az elsõ félidõben már nem esett ezek után több gól.

A második játékrész közepéig kellet az újabb gólra várni. Gyurcsányi Zsolt szerzett magyar elõnyt, majd 4 perc múlva Harnisch Ákos megszerezte elsõ felnõtt válogatott gólját. Öt perccel a befejezés elõtt a berettyóújfalui Trencsényi János is gólt lõtt, így elég magabiztos gyõzelemhez segítette nemzeti csapatunkat.

Kozma Mihály nyilatkozata a mérkõzésrõl:
Sok újonccal érkeztünk a tornára, hiszen a 2010-es EB-re építkezünk. Sajnos az elsõ percben Madarász súlyos izomsérülést szenvedett, ami megzavarta a csapatot. Mire felocsúdtunk, már vezetést szerzett a horvát csapat. Lódi gyönyörü szólójával egyenlõ állásban tudtunk pihenõre menni. A második félidõ aztán azt hozta, amit vártunk és nem adtunk esélyt a horvát csapatnak. Ha ma nyerni tudnánk az angolaiak ellen, akkor elkerüljük a portugálokat az elõdöntõben.

Horvátország - Magyarország 1-4 (1-1)
Arena da Praia de Alagoa/Altura (Castro Marim)
Játékvezetõk: Francisco Parrinha (Portugal), Shota Kukhilava (Geórgia), Hélder Carmo (Portugal), Rui Pinto (Portugal)

Horvátország: Zarko Luketin; Darko Vidovic, Alen Protega, Domagoj Petric e Damir Repnic.
Cserék: Albert Ivancic, Sasa Babic, Dean Caktas, Marko Korecic, Marko Pavlovic, Viktor Postruzin e Josip Lucic.
Szövetségi kapitány: Mladen Perica
Góllövõ: Darko Vidovic (1-0 2").
Sárga lap: Alen Protega (36").

Magyarország: Tóth Gyula; Angyalos András, Lódi Tamás, Madarász János, Gyurcsányi Zsolt.
Cserék: Pallai Gábor, Nagy Tamás, Németh Péter, Lovas Norbert, Trencsényi János, Rábl János, Frank Péter, Harnisch Ákos, Nagy István.
Szövetségi kapitány: Kozma Mihály
Góllövõk: Lódi Tamás (1-1, 3"), Gyurcsányi Zsolt (1-2, 28"), Harnisch Ákos (1-3, 32") és Trencsényi János (1-4, 35").
Sárga lap: Németh Péter (5").

A másik csoportban is sor került az elsõ mérkõzésre. A Líbia - Grúzia találkozón a líbiaiak ugyancsak 4-1-re gyõztek. Ezen a találkozón az egyik játékvezetõ a magyar Farkas Balázs volt.